Takvim dur durak bilmiyor

|

 Takvim dur durak bilmiyor A  Takvim dur durak bilmiyor

Sıradışı gazete Takvim yaptığı ilginç haberlere bir yenisini daha ekledi. Gazete, geçtiğimiz gün Hürriyet'ten Ayşe Arman'ın polislerle yaptığı röportajı hedef alarak, dün 'Röportaş' manşetini attı. Haber, sahte Amanpour röportajı yapan ve Taksim Gezi Parkı'nda bir ağaçla konuşan gazetenin Haber Müdür Mevlüt Yüksel'den geldi.
Yüksel Arman'ın sahte polislerle konuştuğunu iddia ederek, gerçek polislerle bir röportaj yaptı. Polislerin halka saldırma konusunda oldukça istekli olduğunu göstermeye çalışan Yüksel, polislerin insani yönünü göstermeye çalıştığı için Ayşe Arman'a çattı. Mevlüt Yüksel yaptığı 'sahte' polis röportajı nedeniyle Arman'ı, "Türkiye'yi karıştırmak için mücadele" eden Christiane Amanpour'a benzeterek, Ayşe Arman'a, 'Ayşe Armanpour' dedi.

‘POLİS HEVESLİ’
Polislerin gönül rızasıyla işlerini yaptıklarını belirten Yüksel, bunu, yaptığını iddia ettiği polis röportajıyla kanıtlamaya çalıştı. Röportajda polislerin söylediği iddia edilen şu ifadelere yer verildi: "İddia edildiği gibi (Gaz sık dendiğinde, 'sıkmam' diyecek polis tanımıyorum) bir durum asla olmaz. Biz bir gaz fişeği attığımızda, ikinciyi atarken amirlerimizin, 'Atma' dediği ve tüfeği tuttukları çok olmuştur".

‘İSTEYEN GİDER’
Polislerin zorla verilen emirleri uygulamak zorunda oldukları tezini de eleştiren röportajda, "Bir dilekçeye bakar Her meslekte olduğu gibi bizde de sınırı aşan meslektaşlarımız olmuş olabilir. Ama kimse burada bulunmak zorunda değil. İsteyen istediği zaman gider. Her şey bir dilekçeye bakar" sözlerine yer verildi.