Cezaevi görevlilerine operasyon

|

 Cezaevi görevlilerine operasyon A  Cezaevi görevlilerine operasyon

Organİze Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Silivri, Kartal ve Metris Cezaevleri’nde bazı mahkumlara rüşvet karşılığı imtiyaz sağlandığı yönündeki iddia üzerine operasyon düzenledi. Operasyonda aralarında gardiyan ve cezaevi yöneticilerinin de bulunduğu 37 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde de arama başlatıldı.

İstanbul Organize Şube Müdürlüğü ekipleri yaklaşık 9 aylık takibin ardından mafya babası Sedat Şahin gurubundan kopan Ahmet D. Liderliğindeki çeteyi takibe aldı. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından operasyon yapan polis, aralarında Silivri 1 Nolu L Tipi Ceza İnfaz Kurumu ikinci müdürü Yusuf Çetin K., cezaevi müdür yardımcıları, infaz koruma memurları, gardiyanlar, polis memurlarının bulunduğu 37 kişi gözaltına alındı.

Çetenin hapishanelere tutukluların kullanılması için cep telefonu soktuğu, koğuşlarda kalacak kişileri belirlediği, uyuşturucu madde soktuğu, silah ve kesici, delici alet temin ettiği, hapishaneye her türlü yasa dışı metaryelin sokulduğu tespit edildi.