Beykoz’da 4 farklı nokta yandı

|

 Beykoz’da 4 farklı nokta yandı A  Beykoz’da 4 farklı nokta yandı

Cuma, cumartesi ve Pazar çıkan yangınlardan sonra Beykoz'da dün 4 farklı noktadan alevler yükseldi. Havadan ve karadan müdahale edilen yangın yaklaşık yarım saatte büyümeden kontrol altına alındı. Yetkilier peş peşe çıkan yangınlar nedeniyle kundaklama ihtimali üzerinde duruyor.
Beykoz Çavuşbaşı'ndaki ormanlık alanda saat 12.45 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Farklı 4 ayrı noktada çıkan yangına Yangına, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğüne ait çok sayıda arazöz ve iş makinası ile Çavuşbaşı, Ümraniye, Kavacık itfaiye grupları müdahale etti. Yangını söndürme çalışmalarına 2 helikopter de havadan destek verdi.

Yangın yerine polis ekibi sevkedildi. Yangın havadan ve karadan müdahaleyle yaklaşık yarım saat süren çalışmalar sonucu kontrol altına alındı. Yangnda soğutma çalışmaları devam ederken ilk belirlemelere göre yaklaşık 1 hektarlık alan zarar gördü. Yetkililer, yangının 4 ayrı noktada çıkması ve aynı bölgede Cuma, Cumartesi ve Pazar günü de peş peşe yangınlar çıkması nedeniyle kundaklama ihtimali üzerinde duruyor.

AYDIN'DA DA YANGIN

Aydın'ın Didim ilçesine bağlı Akbük beldesinde ormanlık alanda da yangın çıktı.Akbük Fevzipaşa Mahallesi yanında çam ağaçlarının olduğu arazide henüz tespit edilemeyen nedenle çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü.
Yangına çevre ilçe ve beldelerin itfaiye ekiplerinin yanı sıra Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri arazözler, iş makineleri, dozerlerle karadan, Muğla ve Milas'tan gelen 2 helikopter ve 2 yangın söndürme uçağı havadan müdahale ediyor.
Bu arada yangın nedeniyle Akbük -Didim karayolu ulaşıma kapanırken, alevlerin sıçradığı Adnan Menderes Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu bahçesindeki bazı ağaçlar yandı.
Yangının okul binası ve yerleşim yerlerine sıçramaması için havadan müdahalede bulunulduğu ve tehlikenin atlatıldığı, bölgeye Aydın Afet Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin de sevk edildiği ögrenildi.
Şu ana kadar 15 dekar alanın zarar gördüğü belirtiliyor.