Gezi tutukluları için uçurtma

|

Gezi tutukluları için uçurtma A Gezi tutukluları için uçurtma

Demokrasİ talepleri için sokağa çıkan, siyasete katılım hakkını gösteri ve yürüyüş hakkı ile kullanmak amacıyla Gezi Parkı eylemlerine katılan bir çok kişi gözaltına alınmıştı. Şimdi cezaevlerine konulan Gezi tutuklularına destek vermek amacıyla bir grup insan, hazırladıkları uçurtmaları Sincan Cezaevi önünde “özgürlüğe” uçurdu.
Ankara'da Dikmen, Mamak, Kuğulu ve Güvenpark Dayanışması’nın bulunduğu sivil toplum örgütlerinin çağrısıyla dün sabah Güvenpark’ta bir araya gelen vatandaşlar yanlarında getirdikleri malzemeler ile özgürlüğe uçurtma yaptı. Daha sonra yaptıkları uçurtmalar ile Sincan Cezaevi önüne gelen grup burada Gezi Parkı eylemleri kapsamında gözaltına alınıp tutuklu yargılananlar için “özgürlüğe” uçurtma uçurdular.

TUTSAKLAR ONURUMUZDUR

F Tipi koğuşların bulunduğu bölgeye gelen grup burada, “İçerde dışarıda duvarları parçala”, “Özgür tutsaklar onurumuzdur” diyerek slogan attı. Cezaevindeki tutukluların havalandırma saatine denk gelen eylemde tutuklular da dışarıdakilere slogan atarak karşılık verdi. Uçurtmalardan birinin üzerinde Gezi Parkı eylemlerinin Eskişehir ayağında kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından sopalarla dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğrafının bulunması dikkati çekti. Eylemde uçurulan uçurtmalar daha sonra ipleri kesilerek gökyüzüne bırakıldı.