İMC TV’de işten çıkarmalar donduruldu

|

İMC TV’de işten çıkarmalar donduruldu A İMC TV’de işten çıkarmalar donduruldu

İMC TV’de işten atmalar donduruldu. Türkiye Gazeteciler Sendikası ile kanal yönetimi Perşembe günü yeniden görüşecek. İşten atılan gazeteciler, görüşmeler sona erene kadar izinli sayılacak.

İMC TV’den atılan Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) üyesi basın emekçileri, TGS üye ve yöneticileri ile birlikte, kanalın bulunduğu Eyüp Flatofis binası önünde basın açıklaması yapmak üzere bir araya geldi. İşten atılan emekçilerin işe geri alınması talebiyle, TGS Genel Başkanı Ercan İpekçi ile İMC TV Genel Yayın Koordinatörü Eyüp Burç arasında yapılan görüşme sonucu, basın açıklaması ertelendi.

TGS Genel Başkan Yardımcısı Mete Öztürk, yaptığı açıklamada, görüşmeler sonucunda işten atmaların askıya alındığını, TGS ile kanal yönetiminin yarın (28 Şubat Perşembe) yeniden görüşeceğini bildirdi. İşten atılan İMC emekçileri görüşmeler sonlanıncaya dek izinli sayılacak. İşten atmalar nedeniyle iş durdurma eylemi yapan emekçiler ise işlerinin başına geri dönecek.

İMC TV’de dünTGS üyesi 8 basın emekçisi işten atılmıştı. Son atılanlarla birlikte iki hafta içinde İMC TV’de işten çıkarılan emekçi sayısı 12’ye çıkmıştı. İMC TV Haber Müdürü Mustafa Alp Dağıstanlı, işten atmaları protesto etmek için istifa etmişti. Sendikalı oldukları için işten atıldıklarını açıklayan İMC çalışanları, bunun üzerine iş durdurma eylemi başlatmıştı. İMC yönetimi ise, işten atmaların sendikalaşmayla ilgisinin olmadığını, çalışanların iş ahlakına uymayan davranışları nedeniyle atıldıklarını öne sürmüştü.

İMC emekçileri, twitter aracılığıyla yaptıkları açıklamada, “Bu sürecin olumlu sonuçlanmasını umuyoruz” dedi.