'Sırrı sen bize lazımsın kendine dikkat et'

|

A

İmralı'da PKK lideri Abdullah Öcalan'la görüşen BDP heyetinde yer alan Pervin Buldan, o görüşmeyi twitter'dan anlattı:

- Görüşme içeriğine girmeden İmralı izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Yaklaşık 1 buçuk saatlik bir yolculuktan sonra İmralı adasına vardık.

- Adada askeri bir yetkili bizi karşıladı. Bizim dışımızda görüşmeye katılacak olan MİT yetkilisi 2 kişiyi beklemek zorunda kaldık.

- Saat 2'de görüşme odasına geçtik. Sn Öcalan ayakta MİT'den gelen yetkiliyle sohbet ediyordu. Bizimle tokalaştıktan sonra oturma düzeni alındı.

- Sağına Altan Bey, soluna ben, karşısına Sırrı Bey oturdu. Üzerinde gri kadife pantolon, gri fermuarlı bir hırka ve beyaz spor ayakkabı vardı.

- Yaklaşık 2 saat görüştük. Ayrılırken bana kalemini verdi ve elimdeki boş bir kağıda "sevgi ve saygılarımla Abdullah Öcalan" ve imzaladı.

- Görüşmenin içeriğini hassasiyet sebebiyle paylaşamam. Takipçilerimden özür dileyerek iyi akşamlar diliyorum.

- Buldan, bir twitter takipçisinin "Sırrı ağabeye 'sen bize lazımsın kendine dikkat et' dedi mi?" sorusuna 'evet' cevabını verdi


ÖCALAN'IN YEMEĞİNDEN İKİŞER PORSİYON YEDİK
Öcalan'la görüşmeye giden 3 BDP'liden biri olan Altan Tan da, Öcalan'la ilgili ilk izlenimlerini canlı yayında paylaştı.

Ahmet Hakan moderatörlüğünde Tarafsız Bölge'ye katılan Tan, Ataköy'den İmralı'ya yolculuğun, adada MİT heyetini beklemelerinin ve Öcalan'la ilk karşılaşmanın ayrıntılarını anlattı. Cezaevinde Öcalan'ın yediği yemekten yediklerini anlatan Tan, ''Sırrı Süreyya'yla ben ikişer porsiyon yedik'' dedi.

Altan Tan, saçları ağarmış diye nitelediği Öcalan'la görüşme öncesi adada bulunan asker - sivil yetkili isimlerin kendilerine çok iyi davrandığı bilgisini de paylaştı.