RedHack, Taksim ve 3 fidan için valiliği hackledi

|

RedHack, Taksim ve 3 fidan için valiliği hackledi A RedHack, Taksim ve 3 fidan için valiliği hackledi

RedHack, İstanbul valiliğinin www.istanbul.gov.tr adresli internet sitesini hackledi. RedHack, hack eylemini 1 Mayıs’ta yaşanan polis terörünü protesto etmek ve bundan 41 yıl önce darağacında asılan Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın anısına yaptığını açıkladı.

Valiliğin RedHack tarafından hacklenen 'www.istanbul.gov.tr' adresinin ana sayfasının alt ksımına İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yla ilgili bir görsel yerleştirildi. Görselde, “Ben sana vali olamazsın demedim. Ben sana adam olamasın dedim. Herkes mutsuz Vali Mutlu” ifadeleri yer aldı. Ayrıca www.istanbulajansi.com sitesi de tamamen çökertildi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun kişisel web sitesi de Kızıl Hackerlar tarafından hacklenip benzer görsel yerleştirildi.

İstanbul Valiliği hacklenen sitenin önce fişini çekti. Bir süre sonra site tekrar yayına alındı ancak haberi yayınladığımız dakikalarda sitede görselin bulundugu kısım kullanılamaz haldeydi.

Redhack twitter hesabından şu twitleri paylaştı: 

1 Mayis "AKP terorunu" protesto etmek, 3 Fidan'i i anmak amaciyla Istanbul Valiligi http://www.istanbul.gov.tr/  HACKLENMISTIR! Sayfada alta bakin

En korunakli yapilardandi http://istanbul.gov.tr  ve orayada yazdik yazacagimizi.. Bu eylemimiz
umariz @ValiMutlu'yu mutsuz etmistir ;)

Gucumuzu kucumseyenlere bu http://istanbul.gov.tr  adresi kapak olur saniriz. Deniz'i Yusuf'u,
Huseyin'i saygi ve sevgiyle aniyoruz! #RedHack
BirGün