Medical değil 'siyasal Park!'

|

Medical değil A Medical değil

UĞUR KOÇ

1 Mayıs'ta polisin hedef gözeterek ateşlediği gaz bombasıyla başından ağır yaralanan 17 yaşındaki Dilan Alp, önce bizzat İstanbul Valisi tarafından 'terörist' ilan edildi, sonra tedavi aşamasında da sağlığı hiçe sayıldı. AKP'ye yakınlığıyla bilinen Medical Park hastaneler zincirinin İstanbul Bahçelievler'deki hastanesinden  önceki gün “Yerimiz yok, evde tedavi görebilir” denilerek çıkarılan Dilan Alp için, götürüldüğü Işık Tıp Merkezi ve Batı Bahat Hastanesi doktorları "3-4 gün daha müşahade altında tutulmalıydı" dedi.

'BİZE YER YOK DEDİLER'
Konuya ilişkin konuşan baba Ali Ekber Alp, “Hastahaneden bize yer yok denildikten sonra bizde başka hastahanelere bakmaya başladık ama bir hastahane bulamayınca bir gün müşahade altında tutulması için Işık Tıp Merkezi'ne yatırdık, sonra da Batı Bahat'a geldik. Zaten sonra gittiğimiz yerlerdeki doktorlar da Dilan'ın bu şekilde eve gitmesinin uygun olmadığını, en azından 3-4 gün daha müşahade altında tutulması gerektiğini söylediler" diyerek süreci anlattı.
Medical Park yönetimi ise Dilan Alp'in durumlarına ilişkin “Tedavi süreci kapsamında çoklu konsültasyon görüşü alınarak hastaların durumu değerlendirilmiş ve taburcu raporu tanzim edilmiştir” açıklaması yaparak kendini savundu.
Alp Ailesi'nin avukatları Umut Alkaç, Gülizar Tuncer, Fazıl Ahmet Tamer ise yaptıkları açıklamada hastanenin kendisini aklamaya çalışan açıklamalarına tepki gösterdi.

REDHACK MEDİCAL PARK'I HACKLEDİ
Öte yandan; kızıl hacker grubu olarak tanınan Red Hack, Dilan Alp'i taburcu eden Medical Park'ın internet sitesini hackledi. Eylemlerini twitter hesabı üzerinden duyuran RedHack, "Dilan Alp'i hastaneden atan medicalpark.com.tr sitesi çökertildi. Bu ufak uyarıdan anlarlar umarız" diye yazdı.

Valiyi Ombudsmana şikayet
Gündem Çocuk Derneği ve Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yu çocuk haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle Kamu Başdenetçis'ine şikayet etti.