Mücella Yapıcı serbest

|

Mücella Yapıcı serbest A Mücella Yapıcı serbest

Taksim Dayanışması Sekreteryası ve Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Mücella Yapıcı, sağlık kontrolünden sonra savcılığın talimatıyla serbest bırakıldı.
 
Taksim'de pazartesi günü Gezi Parkı'nın İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu tarafından açılıp akşamüstü kapatılmasının ardından yaşanan polis saldırısında gözaltına alınan 50 kişinin arasında bulunan Taksim Dayanışması Sekreteryası ve Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Mücella Yapıcı, sağlık kontrolünden sonra savcılığın talimatıyla serbest bırakıldı.
 
Aralarında Mücella Yapıcı’nın ve oyuncu Haluk Yüksel’in de bulunduğu 50 kişinin bu gün adliyeye gönderilmesi bekleniyordu.
 
SAĞLIK KONTROLÜNE GÖTÜRÜLDÜLER
Ancak polis için savcılıktan 2 gün ek süre istediği için gözaltındakiler adliyeye sevk edilmedi, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Eyüp Devlet Hastanesi ve Bakırköy Devlet Hastanesi’ne gönderildi.
 
Gözaltında bulunan Mücella Yapıcı'nın sağlık sorunları nedeniyle savcının verdiği talimatla serbest bırakıldığı öğrenildi. Ancak Yapıcı'nın 'şüpheli' sıfatıyla ifadesinin alınması için yarın Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na çağrıldığı ve ifadesinin alınacağı belirtildi