Gazeteciler eyleme çağırdı: Penguen kutupta güzel!

|

Gazeteciler eyleme çağırdı: Penguen kutupta güzel! A Gazeteciler eyleme çağırdı: Penguen kutupta güzel!

Gezi direnişi sürecinde tartışılan başlıklardan birisi medyanın eylemler karşısında takındığı sansürcü ya da AKP yanlısı tutum oldu. Bu süreçte işini yapmak isteyen, halka haber ulaştırmaya çalışan gazeteciler ya polis şiddetine ya da patron baskısına maruz kaldı.

Gazeteci Forumu tüm bu yaşanan hukuksuzluklar ve keyfi uygulamalara, baskılara karşı eylem çağrısı yapıyor. 12 Temmuz Cuma günü buluşacak olan gazeteciler "bırak işimi yapayım" diyerek, Galatasaray'dan Taksim Meydanı'na yürüyecek.

"Gazeteci Forumu' yaptığı açıklamada "Biz gazeteciler, Gezi direnişi süresince karşılaştığımız şiddet, baskı ve tehditleri; keyfi gözaltılar ve tutuklamaları; işten atmaları; sansür ve otosansürü protesto ediyoruz." denildi.

"CoplaMA!, Hedef gösterME!, Gözaltına alMA!, Tehdit etME!, SansürleME!, İşten atMA!, TutuklaMA! BIRAK İŞİMİ YAPAYIM! PENGUEN KUTUPTA GÜZEL!" diyen gazeteciler yarın saat 19.00'da Galatasaray Meydanı'nda buluşacak ve saat 19.30'da Taksim'de basın açıklaması gerçekleştirecek.

BIRAK İŞİMİ YAPAYIM!

Gazeteci Forumu'nun çağrısı şöyle: 

Biz gazeteciler, Gezi direnişi süresince karşılaştığımız şiddet, baskı ve tehditleri; keyfi gözaltılar ve tutuklamaları; işten atmaları; sansür ve otosansürü protesto ediyoruz.

CoplaMA!
Hedef gösterME!
Gözaltına alMA!
Tehdit etME!
SansürleME!
İşten atMA!
TutuklaMA!

BIRAK İŞİMİ YAPAYIM!

PENGUEN KUTUPTA GÜZEL!

Tarih: 12 Temmuz 2013, Cuma

Buluşma: 19.00, Galatasaray Meydanı
Basın açıklaması: 19.30, Taksim
Haber saati: 19.30-20.00, Taksim

Gazeteci Forumu