Kocamustafapaşa Dayanışması'ndan çağrı

|

Kocamustafapaşa Dayanışması A Kocamustafapaşa Dayanışması

Kocamustapaşa’da Ali İsmail Korkmaz için yapılan yürüyüşe bir grup sopa ve bıçaklarla saldırdı. Ciddi şekilde yaralanan olmazken saldırganların ‘Yarın gelin de kaç kişi ölüyor görün’ dediği kaydedildi. Kocamustafapaşa Dayanışması herkesi bu akşam saat 20.00'de Paşa meydanında kurulacak iftar sofrasına ve sonrasında yapılacak basın açıklamasına çağırdı

Kocamustafapaşa’da dün akşam Eskişehir’de öldürülen Ali İsmail Korkmaz için yapılan yürüyüşe bir grup sopa ve bıçaklarla saldırdı. Bir kişi hafif şekle yaralandı.

Saldırıya uğrayan gruptan biri bianet’e yaşananları şöyle anlattı:

“Kocamustafapaşa’da Salı ve Perşembe günleri forum yapıyoruz. Dün akşam Ali İsmail Korkmaz için yaptığımız anmada mumlar yaktık ve meydana yürüme kararı aldık. Yaklaşık 100 kişi meydanda marş okuduğumuz sırada 20-30 kadar kişi sopa ve bıçaklarla saldırdı

“Küfürler ederek ‘Burada yapamazsınız, gidin Taksim’de yapın’, ‘Yarın gelin de kaç kişi ölüyor görün’ dediler. Bir kişi hafif şekilde yaralandı. Saldırı üzerine oradan ayrıldık.”

bianet’in konuştuğu kişi Gezi Parkı’nın önce açılıp sonra kapandığı Pazartesi günü de Kocamustafapaşa’da yürüyüş yaptıkları sırada bir kişinin gruptakileri iterek saldırdığını, çevreden insanların müdahalesiyle de alandan uzaklaştırıldığını söyledi.

Kocamustafapaşa Dayanışması'ndan çağrı

Bu akşam (12 Temmuz Cuma) saat 20:00'de "yeryüzü sofraları" Paşa meydanında kurulacaktır. İftar sonrası 22:00'de basın açıklaması yapacağız. İstanbul'un bir çok forumu da gelip destek sunacaklar, tüm dostları Paşa'ya bekliyoruz..

Bu akşam bize destek olmak için, Yoğurtçu, Abbasağa, Bakırköy ve Antikapitalist Müslümanlar Forumları ve daha bir çok forum Paşaya geliyorlar.Bilmeyenler için ulaşım:
1-Eminönü, Taksim, Beyazıt'tan 35 nolu otobüs son durak.
2-Çapa, Fındıkzade, Şehremini üzerinden 10dk yürünerek
3-Metrobüs ile Cevizlibağ'a gelinip taksi ile 5dk da gelinebilir
4-Tren çalışıyorsa Samatya durağı
5-Sahil yolundan gelecek arkadaşlar da samatyadan gelebilirler.