KASAPLANKA!

|

KASAPLANKA! A KASAPLANKA!

Gezi eylemleri sırasında elindeki palayla insanlara saldırıp eylemci doğramaya çalışan Sabri Çelebi'nin Kazablanka'ya kaçtığı öğrenildi. BirGün'e konuşan avukat Hacer Yılmaz "Palalı şahıs karar çıkana kadar havaalanında bekletilebilirdi" dedi.
 
BÖYLE KAÇTI
Gezi eylemcilerine palalı saldırısıyla gündeme gelen ve hukuk skandallarıyla serbest bırakılan Sabri Çelebi'nin yurtdışına çıkış yaptığı öğrenildi. Palalı saldırgan Sabri çelebi, 10 Temmuz Çarşamba günü THY'nin 16.30 uçağıyla Kazablanka'ya gittiği anlaşıldı. Sabri Çelebi, Atatürk Havalimanı'ndan uçağına bindiği sırada hakkında yakalama ya da yurtdışına çıkış yasağı olmadığı için durdurulamadı. 

BEKLETİLMELİYDİ
Avukat Hacer Yılmaz, palalının yurtdışına kaçmasını BirGün'e değerlendirdi: Yakalama kararı henüz çıkmadan, bazı haber sitelerinde karar çıkmış gibi yayınlandı. Savcılıkta kararın çıkması bekletiliyordu, gün içinde verilecekti, nitekim saat 17.30'da verildi. Bu saatten önce de Sabri Çelebi yurtdışına kaçtı. Esasen, kararın verileceği beklendiği için, bu da bir yurtdışı uçuşu olduğu için, havaalanında karar çıkana kadar bekletilebilirdi."