Bayrak satıcısı Ali Sarıçiçek serbest

|

Bayrak satıcısı Ali Sarıçiçek serbest A Bayrak satıcısı Ali Sarıçiçek serbest

Bayrak satıcısı Ali Sarıçiçek'in de içinde bulunduğu tutuklu 8 kişi yapılan itiraz sonrasında serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Ali Sarıçiçek, 6 Temmuz’da Taksim’de düzenlenen eylem sırasında bayrak satıyordu. Sarıçiçek, bayraklarına el koymaya çalışan polislere direnince gözaltına alındı ve 8 Temmuz’da tutuklandı. Sarıçiçek’e ‘halkı isyana teşvik etmek’, ‘polise mukavemet’ ve ‘toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasasına muhalefet’ suçlamaları yöneltildi. El konulan bayraklar ve Sarıçiçek’in Toma’nın önünde çekilen fotoğrafları suç delili olarak gösterildi.

Gezi Parkı olaylarıyla ilgili 6 Temmuz'da gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemede tutuklanan Ali Sarıçiçek'in eşi, Merhamet Sarıçiçek, “Tamam benim kocam örgüt kurdu. 7 kişiyiz biz örgütüz. (Çocuklarını sayarak) 5 tane çocuğum var. Biz örgütüz..." dedi.

6 aylık ikizleri Hasan-Hüseyin Sarıçiçek'in de aralarında bulunduğu 5 çocuğuyla adliye önüne gelen Merhamet Sarıçiçek, "Eli palalıyı serbest bırakın, onlara öyle adalet bize böyle adalet. Kazlıçeşme'de de (AKP mitingi) benim eşim bayrak sattı. O zaman niye tutuklamadınız? O zaman örgüt kurmamış da, o zamanlar suç işlememiş de Taksim'de satarken mi suç işledi? Bu ne biçim adalet? Bizden ne istedin ki... O, '3 tane çocuk' dedi. Allah verdi.. Bir de ikiz verdi. 5 tane çocuğum var. Ben senin sözünü de dinledim" diye konuştu.

(baskahaber.org)