Konuşan yanar!

|

Konuşan yanar! A Konuşan yanar!

AKP şimdi de kendisine karşı açıklama yapan esnafı cezalandırıyor. Halk direnişine destek için dün açıklama yapan Beyoğlu Eğlence Yerleri Derneği Başkanı (BEYDER) Tarkan Konar'ın kafesi, açıklamadan bir saat sonra Beyoğlu Belediyesi'nce 3 gün süreyle kapatıldı.

Dün saat 15.00’da Galatasaray’da yaptığı açıklamada, kendilerinden bir gün önce aynı yerdeki açıklamaya atıf yaparak, “Buradan esnaf adına söz söyleyenleri Beyoğlu’nda tanıyan bir esnafa bile rastlamadığımızı belirtmek isteriz. Beyoğlu esnafı olarak bugün odalara, birliklere, gruplara soruyoruz. Yıllardır neredeydiniz? Ne oldu da esnaf dostu oldunuz?” diyen BEYDER Başkanı Tarkan Konar'ın sahibi olduğu kafe-bar, açıklamadan 1 saat sonra Beyoğlu Belediyesi encümen kararıyla 3 günlüğüne kapatıldı.

Konuyla ilgili BEYDER Eşbaşkanı Tahir Berrakkarasu, yaşananları şöyle anlattı:
“Biz saat 15.00’te basın açıklaması yaptık. Açıklamayı Tarkan okudu. Saat 16.00’da 3 gün kapatma tebliği geldi. Resmi kıyafetli zabıtalar geldiler. Ellerinde encümen kararı vardı. Nedeni de, Nisan ayında bir kez tespit yapılmış. Tam kapı önünde iki bistro stand resimlerle tespit edilmiş. Bir de Haziran ayının 18’inde. Gezi Parkı’nın tamamen boşaltılıp İstiklal Caddesi’ne tekrardan düzeni sağlamak için zabıtaların çıktıkları gün. Ben sadece 18 haziran resmini gördüm. Kapıda iki tane bistro var. Normalde kapıdaki masa sandalyeler için 89 lira idari para cezası uygulanıyordu. Onun dışında bir kapatma yapılamıyordu. Fakat encümenin insiyatifine bırakılmış. Ona göre kapatma verilmiş. Bir suçu 3 kere işlediğin zaman kapatma gelmiyor mu diye zabıtalara sordum. Bir kere de olsa gelir, 5 kere de olsa kapatma cezası olmadığı yerler de var dediler."