Geline çevikten gaz bombası!

|

Geline çevikten gaz bombası! A Geline çevikten gaz bombası!

ZEYNEP KURAY/BİRGÜN

Gezi direnişi sırasında tanışıp evlenme kararı alan Özgür Kaya ve Nuray Çokol'un dün Gezi Parkı'nda yapmak istedikleri kutlamaya polis saldırıyla cevap verdi.Nikahın ardından yapılacak kutlama için, tanışmalarına vesile olan Gezi Parkı'nı seçen genç çiftin kutlamasına katılmak isteyenler Gezi Parkı'na gitmek istedi.

Polisin parka girişlere engel olması üzerine Şişli Evlendirme dairesinde nikahları kıyılan Nuray ve Özgür çifti akşamüstü saatlerinde Gezi Parkı'na geldi. Nuray Çokol Kaya ve Özgür Kaya’nın önünü barikatla kesmeye çalışan polisin engellemesine rağmen gelin ve damat barıkatı aşmayı başardı.

GAZETECİLERE DE TAZYİKLİ SU

Gezi Parkı direnişi sırasında sahne kurulan bölüme gelen gelin ve damadın etrafına toplanan kalabalık, “Her yer Taksim her yer direniş " sloganları attı. Bir grup arkadaşlarıyla parkın içinde hatıra fotoğrafları çektiren yeni evli çift de kısa bir süre sonra arkadaşlarıyla birlikte parktan çıkarıldı.

Kitleyi parktan zorla çıkartan polis, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde kutlamaya katılmak isteyenlere tazyikli su ve biber gazıyla saldırdı. Gazetecilere de saldıran polisin şiddetinden korunmak için gelin ve damat The Marmara Oteli'ne sığındı. Polis Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde toplanmaya çalışan direnişçilere tazyikli su ve biber gazıyla saldırdı. Sığındıkları otelde açıklama yapan hemşire Nuray Kaya, eşiyle direniş esnasında tanıştığını söyledi: “Biz barikatlarda beraberdik ve zamanla birbirimize aşık olduğumuzu anladık.” Özgür Kaya ise, “Devlet her şeye engel olabilir ama sevgi ve mutluluğa asla” dedi.

Çift düğün kutlamalarını gerçekleştirmek üzere yeniden Şişli’ye döndü.