GÜNCEL - 04.07.2013

ANAYASA MAHKEMESİ'NDEN 10 YILLIK TUTUKLULUĞA İPTAL
Anayasa Mahkemesi, Özel Yetkili Mahkemeleri kapatarak Terörle Mücadele Kanunu kapsamında yetkili mahkemeler kuran 3. Yargı Paketi’ne taşınan CMK’nın 'terör suçları'ndan 10 yıla uzayan sürelerini “ölçüsüz” bularak iptal etti.

GÜNCEL - 04.07.2013

'GÖZALTINDA CİNSEL TACİZ VE SALDIRILARA SESSİZ KALMIYORUZ'
Kadınlar, gözaltında cinsel taciz ve saldırılara karşı imza kampanyası başlatarak "Gözaltında kadınlara yönelik cinsel taciz ve saldırılara sessiz kalmıyoruz" başlıklı bir metni imzaya açtı.

GÜNCEL - 04.07.2013

'DAHA SAĞLAM' TOMA DA KESMEZ TANK İSTERİZ
Gezi direnişi sürecinde halkın üzerine kimyasalla karıştırılmış su sıkılan, halkın üzerine sürülen polis TOMA’larının daha sağlam versiyonları için düğmeye basıldı.

GÜNCEL - 04.07.2013

'MÜSLÜMAN KARDEŞLER ÇÖKÜYOR, TÜRKİYE TEDİRGİN'
Wall Street Journal, Mısır'da Müslüman Kardeşler çökerken Türkiye liderliğinin gelişmeleri “tedirginlik”le izlediği yorumunu yaptı.

GÜNCEL - 04.07.2013

‘BARIŞÇIL EYLEMCİLERE PLASTİK MERMİ SIKILAN YERDE DEMOKRASİ YOKTUR’
Haftasonu Taksim Meydanı’nda düzenlenen eylemde gözaltına alınan, ‘Devlet büyüklerine hakaret’ ile suçlandıktan sonra sınırdışı edilen İsveçli serbest gazeteci Sarah Olsson BirGün’e konuştu.

GÜNCEL - 04.07.2013

KÜRŞAT BUMİN YENİ ŞAFAK'TAN KOVULDU
Gazeteci yazar Kürşat Bumin, 16 yıldır çalıştığı Yeni Şafak gazetesinden ‘insan kaynaklarından gelen bir telefonla’ kovulduğunu açıkladı.

GÜNCEL - 04.07.2013

LİCE'DE 'GİZLİ TANIK' İTİRAFI: EYVAH AĞZIMDAN KAÇTI!
Lice soruşturmasını yürüten mülki yöneticiler, kendilerini ziyaret eden Barış Meclisi üyelerini AKP yanlısı bir grup zannedince foyaları meydana çıktı. BirGün'e görüşmenin perde arkasını anlatan Hakan Tahmaz, "Yöneticiler gizli tanık bulmak için başvuru aldıklarını ağızlarından kaçırdı" dedi...