GÜNCEL - 07.07.2013

WALLERSTEİN: İSYAN HER YERDE
İktidarların uyguladıkları baskılar genellikle amacına ulaşıyor; fakat bazı durumlarda hesapları tutmuyor, daha fazla insan sokağa çıkıyor. Hükümetlerin verdikleri tavizler de kimi durumlarda işe yararken kimi durumlarda ise sokağın taleplerini yükseltmesiyle sonuçlanıyor...

GÜNCEL - 07.07.2013

SİSİ: HER DARBENİN GENERALİ
Mısır darbecisi Sisi, Mısır’ın son yıllarındaki bütün iktidarlarında önemli görevler üstlendi. Mübarek zamanında Askeri İstihbarat Başkanı, sonrasındaki askeri yönetimde Askeri Konsey üyesiydi. Mursi zamanında sadece genelkurmay başkanı değil aynı zamanda Mısır Savunma Bakanıydı. Her devrin darbecisinin kısa bir portresi...

GÜNCEL - 07.07.2013

'CAMİYE DENİZ GÖZLÜKLERİ İLE GİRDİLER!'
"Bu coğrafyada eylemlerde yerlerde sürünerek yakalanmak, haksız gözaltı işlemine maruz kalmak, sebepsiz yere tutukluluğa sevk edilmek bugüne dek devrimcilerin tekelindeyken, bu tekel kırılmış oldu..."

GÜNCEL - 07.07.2013

PALALI SALDIRGANLAR SERBEST
Dün akşam İstanbul Talimhane'de gerçekleştirilen satırlı saldırıyla ilgili olarak gözaltına alınan ve tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen 4 kişi serbest bırakıldı

GÜNCEL - 07.07.2013

BAKAN BOZDAĞ, 'PALALI' SALDIRGANLARI SAVUNDU
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, dün akşam Taksim'de gerçekleşen polis saldırıları sırasında yurttaşlara elindeki palayla saldıran şahıslara sahip çıktı.

GÜNCEL - 07.07.2013

'ÜZERİME YÜRÜYÜP KÜFÜR EDEREK SIRTIMA TEKME ATTI'
Taksim’de polislerin gözü önünde elinde palalarla halka saldıran kişilerin darp ettiği genç kadın yaşadıklarını anlattı.

GÜNCEL - 07.07.2013

'COP YETERSİZ KALINCA DEMİR SOPAYLA DÖVDÜK'
Antalya 'da bir otoparkta üç gence Gezi eylemlerine katıldıkları için dakikalarca sopa ve kalaslarla dayak atan polislerin savunmaları da işkence anlarını aratmadı.

GÜNCEL - 07.07.2013

POLİSTEN BASINA SALDIRI REKORU
Cumartesi akşamı Taksim Meydanı’ndaki eyleme saldıran polis yüzlerce direnişçiyi yaralarken basına yönelttiği şiddet ile rekor kırdı, birkaç saat içinde 14 basın emekçisine saldırdı.

GÜNCEL - 07.07.2013

TAKSİM'DE EN AZ 59 GÖZALTI
Gezi Parkı için Taksim'e gelenlere yapılan polis müdahalesinde 59 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında 2 Aydınlık Gazetesi çalışanı da var. 10 kişininse gözaltında olduğuna ilişkin haber bekleniyor.