GÜNCEL - 12.07.2013

ETHEM SARISÜLÜK İDDİANAMESİ TAMAMLANDI
Ethem Sarısülük'ün ölümüne ilişkin iddianame tamamlanarak, Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi İddianamede, polis memuru A.Ş'nin, "meşru savunmada sınırın aşılması suretiyle öldürmek" suçundan cezalandırılması isteniyor.

GÜNCEL - 12.07.2013

MERSİN'DE GÖZALTINA ALINANLARIN TÜMÜ SERBEST
Mersin’de Gezi Parkı eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle dün sabah erken saatlerde çoğu evlerine baskın yapılarak gözaltına alınanların tümü serbest bırakıldı.

GÜNCEL - 12.07.2013

245 BİN AĞAÇ 'YANLIŞLIKLA' KESİLMİŞ
3. Köprü projede belirtilen güzergahın dışında yanlış bir yere yapıldı. Bakan'ın imzasıyla o bölgedeki tüm imar planları iptal edildi.

GÜNCEL - 12.07.2013

BİZ DE OKURLARIMIZA KIRMIZI RUJ İKRAM EDECEĞİZ!
THY, uçuşlarda yolcularına ikram ettiği gazeteler arasından BirGün'ü çıkardı...

GÜNCEL - 12.07.2013

SBS'DE YENİ SKANDAL
1 milyonu aşkın ilköğretim sekizinci sınıf öğrencisinin heyecanla beklediği son SBS'nin geceyarısı açıklanan sonuçlarına yabancı dil testlerinin hatalı değerlendirildiği iddiası damga vurdu...

GÜNCEL - 12.07.2013

DİREN! ÖPSÜN SENİ ZEKİ MÜREN!
Nefret cinayetleri devam ederken bu konuyla mücadele eden örgütler de çalışmalarına devam ediyor. Ankara merkezli dernek KAOS GL nefret suçları mağdur ve tanıklarına bir çağrı yaparak hazırlanacak rapor için katılma çağrısı yaptı.

GÜNCEL - 12.07.2013

CİNAYET VAR, 3 KAMERA VAR CİNAYET ANI GÖRÜNTÜLERİ YOK
Ali'yi ölüme sürükleyen saldırının olduğu günden bu yana avukatlığını üstlenen Selin Dağlar, soruşturmaya ilişkin BirGün'e konuştu. Dağlar'ın anlattıkları Ali'nin canına mal olan hukuksuzlukları ortaya serer nitelikte.

GÜNCEL - 12.07.2013

CADI AVI SÜRÜYOR
Gezi direnişinin ardından gözaltılar devam ediyor. İzmir ve Balıkesir'de evlere yapılan baskınlarda ESP, SGD ve BDP üyeleri gözaltına alındı.

GÜNCEL - 12.07.2013

BİR BULUT'UN YÜKSELİŞİ
Gazetecilik hayatının başından beri, en tepeye gözünü dikmiş biri Yiğit Bulut. Öyle ki, hangi kuruma gittiyse, o kurumun fikirlerini benimsedi. İlk zamanlar muhalefet etti ancak o, hep muktedirin yanında, başarının peşindeydi...

GÜNCEL - 12.07.2013

ERCAN KESAL: BİRBİRİYLE İLGİSİZ DETAYLAR HAYATIMIZI ANLAMLANDIRIYOR
İlk kitabı Peri Gazozu bugün raflarda yerini alacak olan sinema oyuncusu ve BirGün Pazar yazarı Ercan Kesal'la hem yeni çıkan kitabını hem de bundan sonra ne yapacağını konuştuk.

GÜNCEL - 12.07.2013

'PALALI' YURTDIŞINA KAÇTI
Taksim Talimhane’de eylemcilere palayla saldıran ve Kaan Polat’ın kulağından ve yanağından yaralayan Sabri Çelebi yurtdışına kaçtı.