DT: 5 yeni oyuna prömiyer

|

DT: 5 yeni oyuna prömiyer A DT: 5 yeni oyuna prömiyer

»    Sivas Devlet Tiyatrosu, Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi: Jose Santis Sinisterra ve Angela Savelli’nin yazdığı, Necdet Adabağ’ın dilimize çevirdiği, Serap Eyüboğlu’nun yönettiği “Carmela ve Paolıno”ya 14 Şubat Perşembe günü prömiyer yapacak. 15-16, 21- 22-23, 28 Şubat tarihlerinde de temsil edilecek olan oyunda Filiz ve Mehmet Demiralp rol alıyor.
»    Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesi: Willy Russell’ın yazdığı, Ahmet Alpaslan Sağır’nın dilimize çevirdiği, Bengisu Gürbüzer Doğru’nun yönettiği “Shirley Valentine” adlı oyun 21 Şubat Perşembe günü prömiyer yapacak. 22 ve 23 Şubat’ta da 3 temsil verecek olan oyunda, Bengisu Gürbüzer Doğru,  Semiha Aslı Özalp ve Mürvet Yaprak rol alıyor.
»    Trabzon Devlet Tiyatrosu Atapark Haluk Ongan Sahnesi: Hidayet Sayın’ın kaleme aldığı, Uğur Keleş’in yönettiği “Pembe Kadın”  21 Şubat Perşembe günü prömiyer yaparken, 22, 23, 28 Şubat tarihlerinde de 4 temsille seyirci karşısına çıkacak. Oyunda Elif Şeker Saka, Kadri Özcan, M. Ceyhun Gen, Emre Ön, F. Didem Özkavukçu, Nazlı Ceren Argon, Sinem Bilgin ve N. Mert Hürol rol alıyor.

»    Diyarbakır Devlet Tiyatrosu Orhan Asena Sahnesi: Ray Cooney ve Michael Cooney’in yazdığı, Özgür Özdural’ın çevirdiği, M. Lebip Gökhan’ın yönettiği  “Tom, Dick ve Harry” adlı oyuna 14 Şubat Perşembe günü prömiyer yapacak. 15, 16, 21, 22, 23, 28 Şubat tarihlerinde de sanatseverlerle buluşacak olan oyunda Fatih Yurdakul , Kerem Corogil, Serkan Ekşioğlu, İrem Yurdakul, Pelin Tozkoparan, Mustafa Turan, Birce Birsel Çağlar, Sevi Demirçivi ve  Murat Bayrak rol alıyor.
»    İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Melek Ökte Sahnesi: 26 Şubat Salı günü prömiyer yapacak olan ve 27 Şubat’ta da seyirci karşısına çıkacak “Harikalar Mutfağı” adlı çocuk oyununun yazarı Ege Işık ve Haluk Işık. Fatih Özyiğit’in yönettiği oyunda, Fatih Özyiğit, Emrah Şenışık, Fatih Süngücü, Ömer Polat, Ömer Okatan, Yağmur Gören, Elif Göksüner ve Pınar Egeli Karadağ rol alıyor.