4. İşçi Filmleri Festivali'nde TEK-EL

|

4. İşçi Filmleri Festivali A 4. İşçi Filmleri Festivali

4'üncü Uluslararası İşçi Filmleri Festivali için geri sayım başladı. Tekel direnişini konu alan belgesel filmler bu yıl festivale damgasını vuracak filmler arasında yer alıyor.

Festivalin teması bu yıl güvencesiz çalıştırma ve buna karşı yürütülen mücadelelere odaklanacak. Festivalde yeni ve klasikleşen yapımların bulunduğu 50’den fazla film yer alıyor.

Festival, 1–10 Mayıs tarihleri arasında İstanbul, İzmir ve Ankara'da eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Festival, daha sonra Anadolu'da kent kent süren ve bütün yıla yayılan uzun bir yolculuğa çıkacak.

Festival programında dünyanın dört bir yanından güvencesiz çalışan işçilerin mücadelelerini konu alan çok sayıda film de yer alıyor. Bu yılın özel konuğu da İranlıu ünlü yönetmen Macid Macidi

Halkevleri, Sine-Sen, Dev Sağlık-İş, Birleşik Metal-İş, Hava-İş, Petrol-İş, Ses, Sendika.Org ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından düzenlenen festivalin filmleri bu yıl da salonlarla sınırlı kalmayacak. Festivale katılan yerli ve yabancı filmler birçok mahallede ve işyerlerinde ve sendikalarda özel gösterimler düzenlenecek. Film gösterimleri her yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz.