Üniversitelerdeki dönüşüm tartışıldı

|

Üniversitelerdeki dönüşüm tartışıldı A Üniversitelerdeki dönüşüm tartışıldı

Gençlik Muhalefeti, Mersin Üniversitesi’nde “Yeni YÖK Yasa Tasarısı ve Üniversitelerde Dönüşüm” adlı bir panel düzenledi. Vural Ülkü Konferans Salonu’nda düzenlenen panele Eğitim Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız, Çukurova Üniversitesi'nden Prof. Dr. Adnan Gümüş, Ankara Üniversitesi SBF'den Meltem Kayıran ve Mersin Üniversitesi İİBF'den öğretimüyesi Ali Ekber Doğan konuşmacı olarak katıldı. Moderatörlüğünü Gençlik Muhalefeti üyesi Duygu Kıskanç'ın yaptığı panelde yoğun ilgi nedeniyle birçok öğrenci salona sığmadı.

Eğitim Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız, ''AKP toplumu siyasal İslam ikilemesinde muhafazakar bir yapıya dönüştürüyor. Kendisi gibi düşünmeyenleri dışlıyor, kültürel ve kimliksel talepleri demokratik görmüyor. Eğitim alanında 4+4+4 sistemini uygulayarak piyasaya uygun muhafazakar bir sistem inşa ediliyor'' dedi.
Prof. Gümüş, “Yeni YÖK Yasa Taslağı ve Bologna” süreci üzerine bir sunum gerçekleştirirken, Yrd. Doç. Dr. Kayıran, “Nasıl Bir Üniversite”, Yrd. Doç. Dr. Doğan ise “Nasıl Bir Mücadele” başlığıyla bir sunum yaptı. Moderatör Duygu Kıskanç da gençlik mücadelesi ve gençlik muhalefeti üzerine kısa bir anlatım gerçekleştirdi.