Fatih Üniversitesi'nde '8 Mart' yasağı

|

Fatih Üniversitesi A Fatih Üniversitesi

İstanbul’daki Fatih Üniversitesi’nde üniversitelilerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için yapmak istedikleri etkinlik Rektörlük tarafından engellendi. Üniversiteye giriş bir gerekçe gösterilmeden yasaklanırken, okulun önüne çevik kuvvet ekipleri de çağrıldı

Sendika.Org yazarı Çiğdem Çidamlı ve Sosyolog Arzu Erdoğan‘ın da katılacağı ve Fatih Üniversitesi öğrencileri tarafından yapılmak istenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği Rektörlük tarafından herhangi bir gerekçe gösterilmeden engellendi.

Etkinliğe çağrılan Çidamlı ve Erdoğan’ın okula girmesine izin verilmezken, üniversitelilerin etkinliği gerçekleştirebilmek için okul önünde bekleyişi sürüyor.

Etkinlik kapı önünde yapıldı

Yasaklanan etkinliği yapmaya kararlı olan üniversiteliler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğini üniversite önünde gerçekleştirdi. 8 Mart etkinliğinin engellenmesini protesto eden öğrenciler, etkinlik sonrası okul önünde sloganlar atıp halaylar çekti.

Üniversitelilerin üzerine araba sürdüler

Etkinliğin yapıldığı sırada okulun özel güvenlik amirinin yanında bekleyen faşist grup, halay çeken üniversitelilerin üzerine araba sürdü. Faşist grup, üniversite öğrencileri ve etkinlik katılımcılarının müdahalesiyle uzaklaştırılırken, öğrencilerin okul önündeki bekleyişi sürüyor

(sendika.org)