Osmangazi Üniversitesi'nde 'Rektör İstifa' sesleri

|

Osmangazi Üniversitesi A Osmangazi Üniversitesi

Osmangazi Üniversitesi'nde geçtiğimiz günlerde öğrencilere yönelik özel güvenlik saldırısını protesto etmek için bugün bir eylem gerçekleştiren öğrenciler rekötür istifaya çağırdı...

Geçtiğimiz günlerde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde yemekhane fiyatlarıyla ilgili boykot yapmayı planlayan öğrencilere ÖGB saldırmış, işkence yapmış ve ardından kelepçeleyerek polise teslim etmişti. Öğrencilere yapılan bu sert saldırı büyük tepki çekmişti.

Bugün öğrenciler üniversitede yapılan bu saldırıyı protesto etmek için Osmangazi Üniversitesi Meşelik Kampüsü'nde kalabalık bir eylem gerçekleştirdi. Eyleme destek vermek için üniversiteye gelen Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin girişte engellenmesi üzerine kısa süreli bir gerginlik de yaşandı.

Eylemde sık sık "İşkenceci rektör istifa", "Rektör istifa" sloganları atıldı. Öğrenciler adına Rektörlük binasına siyah çelenk bırakıldı.

Eylem sonrası faşist saldırı

Eylem sonrasında dağılan öğrencilere faşistler tramvay durağında sopalarla saldırdı. Yaralanan öğrenciler Eskişehir Onvak Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

(muhalefet.org)