Yurdu boşaltın Almanya'dan çocuklarım gelecek

|

Yurdu boşaltın Almanya A Yurdu boşaltın Almanya

CAN UĞUR/BİRGÜN

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Maslak Öğrenci Yurdu'nun kapatılacağı yönetim tarafından sessiz  sedasız biçimde duyuruldu. Yurdun 7 Ağustos 2013 tarihinde kapatılacağı yurdun giriş kapısına asılan A4 kağıdına yazılarak duyuruldu. Öğrencilerin konuyla ilgili olarak bilgilendirmeyen yurt yönetimi kendilerine soru soran öğrencilerin ise sorularını yanıtsız bıraktı. Üniveristenin internet sitesinde konuyla ilgili herhangi bir bilgilendirme yer almıyor. Yurdun kapısına asılan yazıda ise şunlar yazıyor:

"Değerli Öğrencilerimiz
07 Ağustos 2013 tarihi itibari ile yurtlarımız kapatılacağından;barınma için başka bir yer araştırmanızı ve 07 Ağustos 2013 tarihi itibari ile tüm eşyalarınızı yurttan almanızı önemle rica ederim.
Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı"

ÖĞRENCİLERİN SORULARI YANITSIZ


YTÜ Maslak Yurdu'nda kalan öğrencilerin gazetemize yaptığı açıklamada Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı İ. Özkan Özdemir'e kendilerinin yurdun durumunu sorduklarını ancak kendilerine herhangi bir açıklamada bulunmadığını ifade etti. Özdemir'in kendilerine yurdu sizin sağlığınız için kapatıyoruz dediğini söyleyen öğrenciler yurdun neden kapatıldığını söylemeyen yurt yönetiminin kendilerini mağdur ettiğini belirtti. Öğrenciler yurdun arazisinin satılmış olabileceğinden kuşku duyduklarını söyledi.

REKTÖR'DEN İNCİLER


Abdullah Gül'e yaptığı minnet konuşmasıyla daha önce isminden söz ettiren YTÜ Rektörü İsmail Yüksek ise konuya Twitter'dan attığı mesajla dahil oldu. Üniversitedeki haremlik selamlık havuzu 'işinize gelmiyoruz' diye savunan Rektör Yükse bu sefer de yurt öğrencilerinin yaşadığı mağduriyete kayıtsız kaldı. Rektör Yüksek kendisine Twitter'dan gelen soruları " bina çok kötü ve .... " diyerek geçiştirdi.