Efes One Love'da İçki Satışı Durduruldu

|

Efes One Love A Efes One Love

Sivas Katliamı'nın sanık avukatlarından, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Başkanı Muhammer Balcı'nın, 11 yıldır süren ''Efes One Love Festivali''nin, ''Gençler biraya alışıyor'' gerekçesiyle iptal edilmesini istemesiyle başlayan tartışmalar, Milli Gazete gibi muhafazakar medya organları tarafından da destek bularak büyük bir nefrete dönüşmesiyle Festival Komitesi'ne yapılmaya başlayan baskıların ardından, 'Efes One Love Festival'inde içki satışı durduruldu...

İçki Satışı Yasaklandı
Bu sene festivalin başlamasına kısa bir süre kala işletme sahiplerine 'alkol satış' ruhsatlarının kullandırılmaması sebebiyle Efes One Love Festivali'nde alkol satışı durdurulması sağlanırken, baskıcı, muhafazakar kesim, geçen sene de Efes Pilsen'in adını festivalden çıkarttırmış ancak alkol satışına engel olamamıştı ancak bu sene istediklerini aldılar.

Yasakların ardından, Milli Gazete'nin yarattığı kullar 'çarpılmama'nın garantisi alırken, Türkiye'nin ufak bir özgürlük alanı için bile yerinin olmadığı görülmeye başlandı.

Ne Olmuştu?

Muhammer Balcı'nın çıkışının ardından, Milli Gazete olayı Türkiye'nin en önemli gündem maddesi olduğunu göstererek ''Çarpılırsınız'' manşetiyle okuyucularına duyurmuştu.

Muhafazakarlar ise Muhammer Balcı'ya desteklerini göstermek adına 'Eyüplüler'' adında bir çete kurarak ''Eyüp'te festival mi olur?''çıkışıyla seslerini duyurarak Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu'dan festivalin iptalini istemişlerdi.

Olaylara kayıtsız kalamayan Kavuncu'nun baskıları neticesinde, dün akşam Efes Pilsen festivalin isim sponsorluğundan çekildiğini açıklamıştı.