Biga sele teslim

|

Biga sele teslim A Biga sele teslim

Çanakkale'nin Biga ilçesindeki kuvvetli yağış sonucu sel sularına kapılarak kaybolan 2 kadını arama çalışmaları sürüyor.

Biga Kaymakamı Fatih Genel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde başlayan ve hızını artıran yağmur nedeniyle Sinekçi köyünün içinden geçen derenin taştığını söyledi.

Dere yatağına yakın bölgedeki evde yaşayan Tülay Türe'nin (40) hayvanlarını kontrol etmek için bahçeye çıktığında sel sularına kapılarak kaybolduğunu belirten Genel, Koruoba köyünde oturan Fatma Metin'in de sel sularına kapıldığını belirtti.

Kaybolan kadınları arama çalışmalarının sürdüğünü bildiren Genel, arama çalışmalarına, jandarma, polis ve köylülerin katıldığını, İl Afet Acil Arama Kurtarma ile AKUT ekiplerinin de çalışmalara destek vereceğini söyledi.
Bölgede, 1 saatte metrekareye 110 kilogram yağış düştüğünü dile getiren Genel, yağmurun durduğunu ve sel sularının yavaş yavaş çekilmeye başladığını kaydetti.

Yağmurun, Sinekçi, Güvemalan, Koruoba, Pekmezli ve Hacıpehlivanlar köylerinde etkili olduğunu dile getiren Genel, su tahliyesi işlemlerinin sürdüğünü, bunun dışında riskli bir durumun bulunmadığını kaydetti.

Öte yandan, Güvemalan köyündeki bir üreticinin 22 bin adet tavuğu sel suları nedeniyle telef oldu.

Bursa-Çanakkale yolu ulaşıma kapandı
Bursa-Çanakkale kara yolunun Bandırma-Biga bölümü ulaşıma kapandı. Bandırma ilçe sınırından Biga'ya kadar olan kısımda, halen sel sularının ulaşımı tehdit ettiği, bu yüzden araçlara izin verilmediği bildirildi.

Dursunbey'de etkili yağış

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle bir dershane yurdunun istinat duvarı yıkıldı, bazı dükkanları su bastı.