Kız olursa Şazenuş, erkek olursa Kefeştatayyuş!

|

Kız olursa Şazenuş, erkek olursa Kefeştatayyuş! A Kız olursa Şazenuş, erkek olursa Kefeştatayyuş!

 AKP’li Afşin Belediyesi, Eshab-ı Kehf'in adları olan ''Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Debernuş, Şazenuş, Kefeştatayyuş'' isimlerini koyan ailelere 3 yıldır altın veriyor.

 
Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, çocuklarına ''7 Uyurlar''dan ''Yemliha''nın adını koyan ailenin evine giderek Cumhuriyet altını taktı.
 
Afşin Belediye Meclisi'nin yaklaşık 3 yıl önce, Eshab-ı Kehf  Külliyesi'nin tanıtımı amacıyla aldığı karar doğrultusunda, çocuklarına Eshab-ı Kehf'in adları olan ''Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Debernuş, Şazenuş, Kefeştatayyuş'' isimlerini koyan ailelere ''altın, hemşerilik beratı ve isim madalyası'' verilmesi uygulaması devam ediyor.

Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, yeni dünyaya gelen ve çocuklarına Yemiha ismini veren aileye Cumhuriyet altını taktı.
 
Eshab-ı Kehf'e izafe edilen isimlerin yaşatılması için çocuklarına bu isimleri verenlere altın hediye edilmesi uygulamasını yaklaşık 3 yıldır sürdürdüklerini belirten Aydoğan, ''Bu kapsamda genç Özdemir ailesini ziyaret ettik. Genç çiftimiz çocuklarına 'Yemliha' adını vermiş. Çocukları olan ailelerimizden bu isimlerin yaşatılması için destek bekliyoruz ve bu isimlerin çoğalmasını arzu ediyoruz'' dedi.
 
Afşin Nüfus ve Vatandaşları İşleri Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, son 3 yıl içinde toplam 63 bebeğe, ''7 Uyurlar'' olarak bilinen Eshab-ı Kehf'in adları verildi.

(muhalefet.org)