Gökçe Fırat'ın bozkurt kardeşliği!

|

Gökçe Fırat A Gökçe Fırat

BAŞAK TURAN/BİRGÜN 

 
Kendisini Türkçü ve Atatürkçü olarak tanımlayan Ulusal Partinin Genel Başkanı Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Türksolu dergisinin 19 Temmuz 2010 tarihli sayısında yayınlanan yazısı ile ülkücülere “Uyanmanın vaktidir bozkurt” diye seslenerek sokağa çağırdı.
 
Irkçı ve ayrımcı cümlelerin artarda sıralandığı yazıda Çulhaoğlu, ülkücülere kendisini dinlemeleri gerektiğini söylüyor, bugün bozkurtlardan “kuzu” olmalarını istendiğini ancak onların buna boyun eğmemesi gerektiği uyarısında bulunuyor:
 
“Sağduyu başka şeydir kayıtsızlık başka şey ülkücü. Yıllardır sana bozkurt diyen liderlerin şimdi sana ‘kuzu’ ol diyorlar. ‘Kuzu gibi ol’ diyorlar... Ve bunun adına da sağduyu diyorlar... Elbette sen de bunları sorguluyor ve soruyorsun kendine daha ne kadar susacağız diye. Evet, daha ne kadar susacaksın ülkücü? Sana vaaz ettikleri sağduyuyu gösterdiğin sürece biliyorsun ki hep susacaksın. Aslında seni susmaya, tepkisizliğe alıştırıyorlar biliyorsun.”
 
Yazısında MHP’li milletvekillerinin BDP’li milletvekilleri ile mecliste el sıkışmasının kabul edilemez olduğunu belirten Çulhaoğlu, bu fikrini daha da “ileri” götürerek BDP’li milletvekillerini “terörist” olmakla suçluyor:
 
“Liderlerin dediklerin her gün mecliste bölücüleri ‘kuzu gibi’ dinliyor. Ne dinlemesi, çoğu zaman onlarla tokalaşıyorlar bile. Tokalaştıkları kim, bir sorsana ülkücü. Tokalaştıkları PKK’lılar, Apo’nun en yakın arkadaşları. Bunun adına da diplomasi ve politika diyorlar. O zaman sor bir kendine ülkücü, liderim dediklerin teröristi bile dinliyor da seni neden dinlemiyor? Teröriste gösterdiği hoşgörüyü, sabrı neden sana göstermiyor.”
 
Çulhaoğlu’nun Kürt sorunu için öngördüğü çözüm önerisi ise oldukça ilginç:
 
“Bak senin başbuğun söz verdi Apo’yu asacağız diye. Ama asmadı. Asmadı çünkü Amerika’ya söz vermişti. Oysa yetki de, güç de ondaydı, isteseydi Apo çoktan asılmıştı. Ve şimdi terör diye bir sorun da kalmamıştı.”
 
SOLCULAR MİLLİYETÇİYMİŞ!
Solcuların da aslında milliyetçi olduğunu iddia eden Çulhaoğlu, sağ-sol çatışmalarının nedenini olarak liderlerin gençleri yanlış yönlendirdiğini söylüyor.
 
“Şimdi dün sokakta kavga ettiğin solcular görüyorsun ki vatanını savunuyor” diyen Çulhaoğlu, ülkücüleri sokağa çıkmaya “vatanını korumaya” davet ediyor: “Bugün otur yerinde, provokasyona gelme diyor aynı liderlerin. Peki bugün sokakta kimler var ülkücü? Sokakta bugün ‘Kahrolsun Türkiye’, ‘Yaşasın Kürdistan’ diyenler var. Yani ülkeni bölmek, Türk’ü yok etmek isteyenler. Yani senin soyunu kurutmak isteyenler. Sen neden sokakta değilsin ülkücü?”