Erdoğan'dan hakkını arayanlara; 'Haddini bil!'

|

Erdoğan A Erdoğan

Gezi eylemlerinden yükselen taleplere yönelik "Ayaklar ne zamandan beri baş olmaya başladı. Böyle şey olur mu" diyen Erdoğan daha önce de 2008 1 Mayıs'ı öncesi işçilere karşı bu ifadeyi kullanarak "Ayaklar baş olursa kıyamet kopar" demişti.
 
'Ayaklar ne zamandan beri baş olmaya başladı'
 
Hiçbir zaman halkın taleplerine kulak tıkayan bir hükümet olmadıklarını söyleyen Erdoğan, protestoların kışkırtıldığını öne sürdü. Sokaklara dökülen milyonlarca kişi için "Milleti etkilemeyeceklerini biliyorlardı. Aslında başından beri uluslararası çevrelere seslendiler. Kendilerine dışarıdan destek bularak devam etmek istediler" diyen Başbakan,  Çevre hassasiyeti taşıyanlar samimi bulduk, söylediklerine kulak verdik. Temsilcileri saatlerce dinledik. Bakanlar Kurulu’nda o kadar zaman ayırmadık, onları dinledik. Samimi olmayanlar vardı, dürüst değiller. Başbakan Yardımcısıyla görüşme sonrası yeniçeri isyancıları gibi konuşanlar vardı. Bazı yazılı ve görsel medyada olanlar, bu tiplere haddini bildirmiyor. Bundan daha büyük haddini bilmemek olur mu? Kalkacaksın sen, Hükümete 'Şu valiyi, şu emniyeti görevden al, şunu açığa al, şunu şuraya götür, bunu buraya götür.' Önce sen haddini bileceksin. Bilmem ne platformuymuş, ne platformu olursan ol. Ayaklar ne zamandan beri baş olmaya başladı. Böyle şey olur mu? Milletin vermiş olduğu bir yetki var. Milletimizin verdiği bu yetkiyi kullanamaz duruma gelirsek o zaman bittik demektir" ifadelerini kullandı.
 
Brezilya'daki eylemlerin de dış güçler tarafından kışkırtıldığını öne süren Erdoğan, CHP'yi de eleştirdi ve "Alevi açılımının bırakılan yerden devamı için talimat verdim" dedi.
 
(evrensel)