Anonymous-RedHack İşbirliği

|

Anonymous-RedHack İşbirliği A Anonymous-RedHack İşbirliği

Redhack, küresel siber korsanlık örgütü Anonymous'un desteğiyle ÖSYM'nin internet sitesini çökertti.

Redhack ve Anonymous’un bu sabah erken saatlerde gerçekleştirdiği eylemlerde bir diğer hedef, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ’in internet sitesi melihgokcek.com oldu. Redhack, Twitter ’daki İngilizce ve Türkçe hesaplarından düzenlediği siber eylemleri duyururken, Anonymous’a verdiği destek için teşekkür etti.

''Twitter'da 24 saat şehri kim yönetiyor''
Anonymous yaptığı açıklamada RedHack’e desteklerini yinelerken, şu ifadelere yer verildi: “ ÖSYM sitesi KPSS yolsuzluklarını protesto etmek , RedHack 'le dayanışmayı göstermek için Anonymous tarafından çökertildi” 

Melih Gökçek ’i hedef alan eylem için ise İngilizce olarak, “Bizi tutuklatma sözü vermişti. Twitter ’da 24 saatte şehri kim yönetiyor acaba?” denildi.

''Bizi yakalatamadı ama biz sitesini yakalattık''

#OpSupportRedHack” operasyonuna verilen destek için tüm “Anonymous kardeşlerimize teşekkür ederiz” ifadesini kullanan Redhack de eylemlerinin nedenini de Twitter ’dan açıkladı.

Redhack’in twitter hesabından yapılan açıklamadaysa “RedHack'e destek amacli Anonymous ÖSYM'yi coketrmekle kalmadi Melih Gokcek'in siteside cokertildi. Ikiside halen kapali” mesajı yayımladı. “Sizi yakalatacağım” diyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek için de mesaj gönderen RedHack twitterden şunları söyledi: “Bizi yakalatmaya yemin eden Melih Gokcek bizi yakalatamadi ama biz sitesini yakaladik”.

ÖSYM sınavı veremedi
Sınav skandallarıyla gündemden düşmeyen ÖSYM’e de mesaj gönderen hacker grubu “OSYM sinavi veremedi Dun geceden bu yana kapali ve Hackerlar yardima yetisti Melih'i yanina gonderdi” diye yazdı.

(Ntvmsnbc-sendika.org)