Konyaspor'dan Poljac'a vefa

|

 Konyaspor A  Konyaspor

Yükselme Grubu maçlarını lider tamamlayarak 1 yıllık aradan sonra yeniden Turkcell Süper Lig'e yükselen Konyaspor'da yönetim, geçirdiği trafik kazası sonrası futbol hayatı biten ve tedavisi ülkesinde devam eden Hırvat asıllı Norveçli futbolcu Branimir Poljac'a da şampiyonluk primini ödeme kararı aldı.
 
Konyaspor Kulübü Başkanı Bahattin Karapınar, şampiyonluk yolunda çok büyük engelleri aştıklarını, ancak takım olarak Norveçli futbolcuları Poljac'ın yaşadığı kazayı unutamadıklarını söyledi.
 
Şampiyonluk yolunda Poljac'ı her zaman yanlarında hissettiklerini ifade eden Karapınar, ''Onun da şampiyonluğumuzda büyük bir katkısı var. Bu nedenle tüm takıma olduğu gibi Poljac'a da şampiyonluk primini ödeyeceğiz'' dedi.
 
'ONU UNUTMAYACAĞIZ'
Karapınar, Poljac'ın tüm ödemelerinin yapıldığını ifade ederek, uzun yıllar kendisini unutmayacaklarını belirtti. Karapınar, şampiyonluk priminin daha sonra yapılacak yönetim kurulu toplantısında belirleneceğini sözlerine ekledi.
Poljac, 2 Nisan'da geçirdiği trafik kazasında kol ve bacakları felç olunca yeşil sahalardan ayrılmak zorunda kalmıştı.
En son 28. haftadaki Kocaelispor maçında Konyaspor formasını giyen Poljac, kaza sonrası tedavisi için ülkesine döndü. Poljac, Konyaspor'un ligdeki son 6 maçında ve Yükselme Grubu maçlarında yer alamadı.