Güneş: Beşincilik bize yakışmadı

|

Güneş: Beşincilik bize yakışmadı A Güneş: Beşincilik bize yakışmadı

Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş lig beşinciliğinin kendilerine yakışmadığını, daha iyi işler yapmak zorunda olduklarını söyledi.

Şenol Güneş, Ziraat Türkiye Kupası'nı kazandıklarını, UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edeceklerini, ancak lig beşinciliğinin kendilerine yakışmadığını, daha iyi işler yapmak zorunda olduklarını bildirdi.

Güneş, Trabzonspor Dergisi'nin bu ay yayımlanan sayısındaki yazısında, geride bıraktıkları sezonun birkaç kelimeyle özetini yapmaları halinde, kupa mücadelesinde elde ettikleri şampiyonlukla başarılı olduklarını, ancak ligi istenen seviyede bitiremediklerini söyleyebileceklerini belirterek, "Yine de takımla birlikte başladığımız süreçte güvensizlik, moralsizlik, sorumluluk alma anlayışından kaçma durumundan kurtulup bugünlere gelmek son derece önemliydi" dedi.

'ŞİKAYETÇİ OLMADIK'
Önlerindeki kısa sürede hızlı bir değişime girdiklerini kaydeden Güneş, "Şikayetçi olmak yerine sorunları çözen kişi konumunda davranmalıydık, öyle de yaptık. Planımız bir yandan yarışmacı takım olurken diğer yandan ileriye dönük yapı inşa etmekti. Ekonomik, kadro, anlayış anlamında sorunlar vardı. Fakat gerçeği görmemiz, sıkıntıları saklamak yerine aşmamız gerektiğini biliyorduk.
Öyle de davranmaya çalıştık. Bunu yanında kurumsal kimliğimizle Avrupa'da olmak istiyorduk. Kupayı kazandık, UEFA Ligi'nde varız ama lig beşinciliği bize hiç yakışmadı" ifadelerini kullandı.