Beşiktaş erkek voleybol şubesini kapatıyor

|

Beşiktaş erkek voleybol şubesini kapatıyor A Beşiktaş erkek voleybol şubesini kapatıyor

Beşiktaş, voleybolda erkek takımının kapattı. Lige katılım payını ödemeyen Beşiktaş'ta yönetimin oyunculara şubeyi kapattığını ilettiği öğrenildi. Geçtiğimiz sezon büyük mücadelelerle İkinci Lig'den Birinci Lig'e yükselen Beşiktaş, erkek takımına sponsor bulamayınca lige katılmama kararı aldı. Yönetimin bir sene boyuncu geçmişten gelen borçları temizleyeceği 2013-2014 sezonunda ise İkinci Lig'den mücadeleye yeniden başlayacakları öğrenildi.
Öte yandan Federasyonun Beşiktaş'ın katılım payını yatırıp yatırmadığını önümüzdeki günlerde hesapları inceledikten sonra açıklaması bekleniyor.

KULÜP TARİHİNDE İLK!

1924 yılından beri zaman zaman ikinci lige düşse de Beşiktaş Kulübü şimdiye kadar zorluklara gögüs germiş ve hiçbir branşını kapatmamıştı. Fikret Orman'ın başkanlığa geldiği günden beri erkek takımını kapatacağı şeklindeki söylentiler bugün gerçek oldu. Beşiktaş kulübü ilk kez bir branşının kapısına Orman yönetiminde kilit vurdu.

Bugün yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından branşı kapatma kararı alan Beşiktaş'ta başta oyuncular olmak üzere tüm voleybol camiası büyük bir şoka girdi.

Beşiktaş kulübü ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi, erkek voleybol şubesinin faaliyetini bir yıllığına durdurduklarını belirtti. Çebi ayrıca, gelecek sezon durumu tekrar değerlendireceklerini ve sponsor bulunması halinde şubeyi açabileceklerini söyledi. Kadın voleybol şubesinin ise gelecek sezon Bahçeşehir Üniversitesi sponsorluğunda yoluna devam edecek.

kaynak: http://www.voleybolunsesi.com