Taraftarlar başbakana kırmızı kart gösteriyor

|

Taraftarlar başbakana kırmızı kart gösteriyor A Taraftarlar başbakana kırmızı kart gösteriyor

4+4+4 eğitim sistemine karşı çıkan taraftar grupları bir araya gelerek 15 Eylül’de Ankara Sıhhiye Meydanı’nda olacaklarını açıkladılar. Taraftarlar takımlarının renklerine gönül veren herkesi de 15 Eylül’de Ankara’ya, 4+4+4 karanlığına karşı tek yumruk olmaya çağırdı

Taraftar grupları, Karakızıl, Tek Yumruk, Sol Açık, Beleştepe ve Forza Livorno ortak açıklama yaptı. Endüstriyel spora karşı tribünlerde yerlerini aldıklarını belirten taraftar grupları, bugüne kadar ülke ve dünya gündemine karşı sessiz kalmamayı ilkesel bir mesele olarak gördüklerini altını çizerek, hükümetin kendi “dindar” ve “yandaş” nesillerini yetiştirmek, eğitimi paralı hale getirmek için uygula(t)maya çalıştığı 4+4+4 eğitim sistemine karşı seslerini haykırdıklarını söylediler.

Milli Eğitim Bakanı’nın “Bu eğitim sistemine karşı çıkanlar teröristtir” türünden açıklamaları da şiddetle kınayan taraftarlar, 4+4+4 sistemine karşı tüm güçleri ile mücadele edeceklerini belirterek, “Çocuklarımıza reva görülen tek tipleştirme ve sessiz, makul nesiller yetiştirme anlayışına karşı ülkenin “fena” çocukları, “fena” taraftarları olarak ‘ARTIK YETER’ diye haykırıyoruz” dediler.

Taraftarlar başbakana kırmızı kart gösteriyor
Ayrıca, çocuklarını okula göndermek istemeyen anne- babalara “Benim çocuğum aptal diyorlar” diyen Recep Tayyip Erdoğan’a kırmızı kart gösteren taraftar grupları, bu “gerici” sisteme karşı tribünde olduğu kadar, sokaklarda da farklı renklerde ama tek yürek olacak şekilde karşı durduklarını söyleyerek, bu “oyun”a karşı durmak isteyen tüm spor taraftarlarını 15 Eylül 2012 Cumartesi günü Ankara Sıhhiye Meydanı’nda olmaya çağırdı.


(sendika.org)