Hikmet Karaman: Sözlerim çarpıtılıyor

|

Hikmet Karaman: Sözlerim çarpıtılıyor A Hikmet Karaman: Sözlerim çarpıtılıyor

Uzatma dakikalarında atılan gol  sonrası Beşiktaş’ı 3-2 yenen Gaziantepspor’un başarılı teknik adamı Hikmet Karaman maç sonrası yaptığı açıklamalarla gündeme oturmuştu.  BirGün’e konuşan Karaman, niyetinin bir başkasını eleştirmek değil kendi takımına gerçekçi bir bakış atmak olduğunun altını çizdi.

 BirGün mikrofonlarına konuşan Hikmet Karaman, sözlerinin neden bu kadar yanlış algılandığını anlayamadığını söyledi. “ Beşiktaş’ın kadro kalitesi diğer büyük takımlardan kötü, Anadolu takımlarından ise biraz daha iyi. Bunu söyleyerek ben aslında Samet Aybaba ve Beşiktaş yönetiminin olası başarısını şimdiden büyütüyorum. Galip geldiğimiz takımın şu an çok iyi bir seviyede olmadığını söyleyerek de kendi başarımı küçültüyorum. Neden bu kadar yanlış anlaşılıyorum, inanın hiçbir fikrim yok” diye konuşan Karaman, olası bir başarısızlık sonrası bu sözleri bugün görevde bulunanların da aynı şekilde dile getireceğinden kuşkusu olmadığını da dile getirdi. Kadronun değerini büyüterek beklentileri artırmanın ne teknik direktöre ne de yönetime bir faydası olduğunun altını çizen Karaman, “Elazığspor maçı sonrası Samet Aybaba’ya da söyledim” cümlelerine de değinerek “Ben Elazığspor sonrası Samet Aybaba ile görüşmedim. Görüştüğümü de dile getirmedim, basının çarpıtmasıdır bunlar” dedi.

Almeida konusunda da değinen Hikmet Karaman “çok iyi oynamadığı bir maçta dahi bize bir gol bir asist yaptı, ben burada kendimize kızıyorum. Biraz iyi oynasa dağıtacaktı demek ki bizi” diyerek rakip oyuncunun performansının değerlendirilmesinden ziyade kendi takımının savunma sorununu dile getirdiğinin altını çizdi.

Teknik direktörlerin sorunları çözmek için bu göreve getirildiğinin altını çizen Karaman, bir şeyin neden olmayacağını dile getirebilirsiniz ama sizi farklı kılan olmayacak olan bir şeyi yoluna koyabilmeniz. Sorunlardan ziyade çözümler üzerinde durmalıyız diyerek son noktayı koydu.