Alex de Souza: En büyük hatam...

|

Alex de  Souza: En büyük hatam... A Alex de  Souza: En büyük hatam...

Fenerbahçe ile sözleşmesi feshedilen Alex de Sozua,''En büyük hatam kulübü bazı anlarda yaralayacak davranışlarda bulunmuş olmam'' dedi.

Alex de Sozua Ataşehir'deki Marriott İstanbul Asia Otel'de  basın toplantısı düzenledi.

Sözlerine basın mensuplarına teşekkür ederek  başlayan Alex, ''Beraber geçirdiğimiz bu süre için sizlere kalbimin en derin yerlerinden teşekkür ediyorum. İlk geldiğim günden itibaren bana olan davranışları nedeniyle Fenerbahçe taraftarlarına çok teşekkür ediyorum'' şeklinde konuştu.

''Pazartesi günü sözleşmemi feshettikten sonra evimin önünde, sokakta, çocuğumun okulunda taraftarın gösterdiği reaksiyonu rüyalarımda bile göremezdim'' diyen Brezilyalı futbolcu, ''Onlara çok teşekkür ediyorum. 35 yaşına bastım geçen ay çocukken bile son hafta ağladım kadar ağlamamışımdır. Hayatım boyunca bu kadar duygulu bir hafta geçirmedim. En içten dileklerim bunlar. Fenerbahçe taraftarının bundan sonraki süreçte mutlu olmasını istiyorum. Çünkü geldiğimden beri bana çok iyi davrandılar'' ifadelerini kullandı.

'Twitter’ı yanlış bir şekilde kullandım'

Basın toplantısında ilk olarak bu süreçte kendi yaptığı hataları anlatarak başlayacağını belirten Alex, ''Bu olayın 5 bacağı var. Kendim, Aykut Kocaman, Ali Yıldırım, Aziz Yıldırım ve basın ayağı'' dedi.

Bu süreçte kendi hatalarının da olduğunu kaydeden Alex, şöyle devam etti:

''En büyük hatam kulübü bazı anlarda yaralayacak davranışlarda bulunmuş olmam. Twitter'ı yanlış bir şekilde kullandım. Bazı insanlara SMS'ler gönderdim. Göndermeseydim belki daha iyiydi. Mesajın içeriğinde bir hata yoktu ama gönderdiğim kişilere göndermeyip, bende kalsaydı daha doğru olurdu. Mahmut (tercüman) tarafından bana verilen federasyondan tarafından kulübe gönderilen ‘Borcu yoktur’ yazısı var. O konuda Ali Yıldırım ile ufak bir tartışmamız oldu. O konuda da öyle olmasaydı  daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Eğer para düşkünü bir insan olsaydım, kulüp tarafından ayrı çalış ya da git önerisini ayrı çalışarak karar verirdim. Mayıs ayına kadar maaşımı tıkır tıkır alırdım. Ama bence insanlar hak ettiği parayı almalı. Bunlar benim içtenlikle kabul ettiğim hatalarım.''