Dündar, babayiğit patron arıyor!

|

Dündar, babayiğit patron arıyor! A Dündar, babayiğit patron arıyor!

Star TV’nin Doğuş Yayın Grubu’na satılmasının ardından Doğan Yayın Grubu’ndan ayrılan Uğur Dündar ilk geniş kapsamlı röportajını Sözcü Gazetesi’ne verdi. Hande Zeyrek’in sorularını yanıtlayan Uğur Dündar, ‘Bugüne kadar hiçbir güç odağının karşısında eğilmedim. Bu nedenle gelmiş geçmiş bütün iktidarların hışmına uğradım’ diyor.

Aydın Doğan’ın patronluğunda özgür bir çalışma ortamına sahip olduklarını ifade eden Dündar, ‘Ne zaman ki vergi cezaları geldi Aydın Bey strese girdi. Her birimize kıdem tazminatımız verildi. Ben de 120 bin TL kıdem tazminatı aldım’ diye konuştu.

VARSA BABAYİĞİT PATRON..
Star TV’den ayrıldıktan sonra ekranlara geri dönüp dönmeyeceği sorusuna ise Dündar, ‘Varsa babayiğit patron ekrana geri dönerim’ diye cevap verdi.

Sözcü Gazetesi’ndeki bu röportajın son kısmında yarına anons geçilen başlık ise oldukça dikkat çekici: ‘SİYASETE Mİ ATILIYOR?’
İşte o röportajın bir bölümü

Satış sürecinde ne oldu?

Beni ve arkadaşlarımı kıran, üzen ve hiç de hak etmediğimize inandığımız bazı kaba davranışlar sergilendi. Bizimle bilgi paylaşımı olmadı. Aydın Doğan'la görüşmeye gittim. Holding binasına gidip görüştüm.

Aydın Bey'le ne konuştunuz?

"Ben bu televizyonu sattım Uğur" dedi. "Peki ötekiler?" dedim. "Ötekilerde seni getireceğim pozsiyonlar dolu. Hürriyet'teki yazılarına devam et" dedi. "Ama ben Hürriyet'te hobim olan spor yazıları yazıyorum. Anladığım kadarıyla asıl işini yapma, hobinle idare et diyorsunuz" dedim.

Siz bu yanıtı verince Aydın Doğan'ın tavrı ne oldu?

Anladım ki Aydın Bey çok büyük bir sıkıntı içinde. Mazeretin daha önce verilmiş bir kararın tebliğinden ibaret olduğunu anladım. Demek ki bir karar verilmiş Aydın Bey onu bana tebliğ ediyor.

Ferit Şahenk, size katılmanız konusunda bir öneride bulundu mu?

NTV ekranında Can Dündar yok, Ruşen Çakır yok, Banu Güven yok, Çiğdem Anad yok. Hatta Mehmet Barlas ve Emre Kongar'ın tartışma kültürü açısından bir ekol yaratan programları bile yok. Bunların olmadığı bir ekranın patronu Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil'i istemez.