Nur Serter kibri

|

Nur Serter kibri A Nur Serter kibri

Haberi 74 milyon Türkiye’de duymayan kalmadı. Ben ilk duyduğumda yapımcı reklam peşinde dedim. Ancak arkasından gelen tepkileri duydukça olayın reklam olmadığını anladım.
 
Savunma tüylerimi diken diken etti. Profesör Fatma Nur Serter küplere binmiş: “Benim adımı bir fahişe karakterine veremezsiniz!” diyor. Yapımcı iddia ediyor: “Dizide sadece Nur adını kullandık, ama gazetede bir tapaj hatası olmuş.”
Bildiğiniz gibi olay mahkemeye intikal etmiş durumda. Diyelim ki sayın vekilimiz haklı. Burada bir kasıt var.  Ben hakimin ilk duruşmada sayın profesör vekile şunları sormasını istiyorum.
 
1.Türkiye’de kaç adet Nur Serter ismi var biliyor musunuz?
2. Diğer adaşlarınız da dava açmak isteyen olursa dosyayı birleştirelim mi?
3. Genelev sektörü bir ticarethane gibi çalışır. Bu ticarethane pardon genelev çalışanlarının izni bizzat devletin resmi kurumlarınca sağlanır. Siz bir devlet memuru olarak kurumlarınızdan birinin çalışanlarına hakaret ettiğinizin farkında mısınız?
4. Bu vesikalı çalışanların da oy kullanma hakkı vardır. Siz seçim gezilerinizde “Fahişelerden oy istemiyorum, lütfen beni seçmesinler” dediniz mi?
5.Onlardan da vergi kesiliyor. Muhtemelen aldığınız maaşın içinde küçük de olsa payları var. Onlara ait olan kısmı iade etmeyi düşünür müsünüz?
6.Hatta fahişelerin de TC vatandaşı olduğunu biliyor musunuz?
7.Gelişmiş ülkelerde bunlara sadece seks işçisi deniyor. Bunu biliyor musunuz?
8.Bir profesör olarak ayrımcılık yaptığınızın farkında mısınız?
9.Bir kadın olarak kadınları aşağıladığınızın farkında mısınız?
 
Bu ne kibir sayın vekil? Biz sizi bir kadın olarak kendimize yakın buluyorduk bu ne erkeksi bir bakış açısı? Kasıt olsa ne olur? “Fahişeler de benim insanım, onlar da bu ülkenin vatandaşı. Bir gün ülkemizde genelevleri kapatıp, orada çalışanların daha iyi mesleklerde çalışmalarına olanak sağlamayı umuyoruz” deseniz kimlerin oyunu kaybedersiniz? Artık nefret suçları da ceza alabiliyor. Bu kavram bizim ülkemizde henüz yeni ama belli mi olur? Davacı olarak girdiğiniz bu mahkemede davalı duruma düşmeyin.
 
Dürsaliye Şahan