#BEHZATCyedokunma

|

#BEHZATCyedokunma A #BEHZATCyedokunma

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, "Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi" dizisine ilişkin olarak bakanlığına 3 şikayet başvurusu yapıldığını, bunları, gereği için RTÜK'e gönderdiğini açıkladı. Sosyal medya kullanıcıları hükümetin Behzat Ç. takıntısına karşı kampanya başlattı.

Hükümetin Behzat Ç takıntısı bitmiyor.Milliyet gazetesinin haberine göre, MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, Star TV 'de yayınlanan Behzat Ç . isimli diziyi bir soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı. Belen önergesinde Şahin'e, dizide polis rolü yapan, dolayısıyla dizinde devleti temsil eden karakterlerin, görev esnasında alkol aldığını, evli olmadıkları halde beraber yaşadıklarını ve Türk aile yaşam kurallarına uygun olmayan davranışlar sergilediklerini belirterek, "Bakanlığınız bu dizi hakkında herhangi bir inceleme yapmayı düşünüyor mu?" diye sordu.

Şahin, 18 Mayıs'ta TBMM 'ye gönderdiği resmi yazıda, Behzat Ç . ile ilgili İçişleri Bakanlığı'na 3 adet şikayet başvurusu yapıldığını belirterek, "Önergeye konu TV dizisi ile ilgili yapılan 3 adet şikayet başvurusu Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na gönderilmiştir" dedi.

Behzat Ç. ile ilgili hükümetin şikâyetlerinden rahatsız olan sosyal medya kullanıcıları ise Twitter'da "Behzat Ç. ve #BEHZATCyedokunma" hactagı altında tepkilerini şöyle dile getirdi:

resul ertaş ‏

İdris Naim Şahin'den Behzat Ç.'ye : "ben senin iyi polis olduğunu nereden bileyim, bir takla at da göreyim"

KerimEsen ‏

kadına dört kişi tecavüz eder, harem geneleve döner zorunuza gitmez behzat ç. içki içince mi gider?

Özcan Elçi psikolog

Arkadaş testereyle adamın kafasını kesen Kurtlar vadisini görme Behzat Ç'nin elindeki birayı gör. Yuhh! #BEHZATCyedokunma

İstiklal Akarsu

Behzat Ç'nin özel hayatı meclisi rahatsız etmiş, yayından kaldırılması söz konuymuş, Sünger Bob da bekar hayatı yaşıyor ona da bi el atın.

ebru yümlü ‏

Behzat Ç'nin rakı masaları meclisi rahatsız etmiş. Behzat içiyor meclisin kafası güzelleşiyor.

Murat Tavlı ‏

Behzat Ç'nin rakı masaları meclisi rahatsız etmiş. Behzat içiyor meclisin kafası güzelleşiyor. Kıskandınız mı la?

Balikci okuz

benim tanıdığım Behzat Ç yeni bölümde savcıya boşanma davası açar inadına.

Kalemitikit ‏

Behzat Ç. Tövbe Et! Yakın da sinemalarda. Sponsor:İdris Naim Şahin ve saz arkadaşları

Meriç...

Behzat Ç de sorun alkol,küfür falan değil sorun akp nin en ufak bir eleştiriye tahammül edemeyecek kadar kibirli olması

Tarkan Bulut ‏

İçişleri Bakanı Şahin açıkladı; Behzat Ç 'yi görevden alıyorum!

 
(emek dünyası-radikal)