TRT Müzik, Ertaş'ın ölümünü duymadı!

|

TRT Müzik, Ertaş A TRT Müzik, Ertaş

Türkiye halk ozanı Ertaş'ın ölümüyle sarsıldı ama TRT Müzik kulağının üzerine yattı..

Türkiye bu sabah ünlü halk ozanı Neşet Ertaş’ın ölümüyle sarsıldı. CNN Türk başta olmak üzere bir çok haber kanalı canlı yayına geçti, ancak asıl haber yapması ve yayın akışını değiştirmesi gereken TRT Müzik resmen uykuya daldı..

’Bozkırın Tezenesi’ Neşet Ertaş’ın ölümüne duyarsız kalan TRT Müzik, sanat çevreleri tarafından yoğun eleştiriye maruz kaldı..

Haber kanalları ünlü ozanın ölüm haberinin geldiği saat 08.55’ten itibaren canlı yayına geçerek ünlü şarkıcıları, sanatçıları konuk edip görüşlerini aldı..

TRT Müzik kanalı ise ’Usta’nın ölümünden adeta habersiz... Yarım saatlik bir Rumelihisarı konserinin dışında Neşet Ertaş’a dair hiçbirşey yok. Kanal farklı müzik yayınları, Emrah şarkıları yayınlamayı tercih etti, ardından da Klip Vakti diye bir klip programını yayınlamayı uygun buldu.

Şu satırların yazıldığı saatte bile TRT Müzik’te Ertaş’ın ölümüne dair tek bir cümle geçmedi..Ey TRT Müzik, böyle bir ustanın ölümü üzerine yayın akışını değiştirmeyip arşiv görüntülerini vermeyeceksen neden varsın?

(medyaradar)