Harem'e suç duyurusu

|

Harem A Harem

Turizmci Ömer Faruk Bildirici, "Harem" dizisinin yönetmeni Gani Müjde hakkında soruşturma başlatılması ve dizinin yayından kaldırılması için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 
Bakırköy Adliyesi'ne gelen Ömer Faruk Bildirici, savcılığa suç duyurusu dilekçesini sundu.
 
Bildirici, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:
''Dizi bölümlerinden anlaşılacağı üzere o dönem yaşamış padişahları ima ederek, isimlerini kelime oyunu yaparak sanki onlar alkol müptelası, halvet düşkünü, kadınların oyuncağı olmuş ve saray hayatından başka yaşantıları olmamış gibi gösterme cüretinde bulunarak apaçık tarihimize adını altın harflerle yazdıran ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun temel taşlarının oluşumunda büyük emeği geçen şahsiyetlere iftira atılmaktadır.''
 
AA muhabirine konuşan Ömer Faruk Bildirici, "Daha öncede Meclis'e dilekçe yazarak padişahlar hakkında koruma kanunu çıkartılması için talepte bulundum. Tarihi değerlerimizi korumaya yasal yollarla devam edeceğim'' dedi.

GANİ MÜJDE: İZLEDİĞİNİ ANLAMAKTAN ACİZ BU VATANDAŞI ALLAH'A HAVALE EDİYORUM
Ömer Faruk Bildirici’nin suç duyurusunda bulunmasını dizinin yönetmeni Gani Müjde Twitter’dan tiye aldı..
 
İşte atılan Gani Müjde’nin attığı o tweetler;
 
Nihayet Basur soyundan gelen birini bulduk.Ö.F Bildirici adlı biri ecdadımla dalga geçiyorlar diye Harem dizisini şikayet etmiş.
 
Harem gibi uydurma bir tarihi bile tarihimiz diye sahiplenen,izlediğini anlamaktan aciz bu vatandaşı Allaha havale ediyorum.
 
Harem’de kesinlikle Osmanlı,Türklük ve Müslümanlık üzerine espri ve vurgu yoktur. Harem değerlerimizle ilgili espri yapmaz.
 
Uydurma bir coğrafyada,uydurma şahıslar üzerinden dizi yaparken bile bunlar oluyorsa gerçeklerini yapanlara allah yardımcı olsun:))