'Adam yasakçının teki çıktı Rıza Baba'

|

A

Alperen Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı Manavgat Şube Başkanı Mehmet Çayır,  Arka Sokaklar adlı polisiye dizide yer  alan ekipler amiri 'Rıza Baba' karakterinin alkol almasının gençlere kötü örnek olduğunu savunarak RTÜK'ü göreve çağırdı.

Dizide alkol alınan sahneler gerekçe gösterilerek Başbakan yardımcısı Bülent Arınç’ın “Dikkatle izliyoruz” dediği, RTÜK'ün içki içilen sahneleri dakika dakika kayıt altına alarak defalarca ceza kestiği Behzat Ç.'nin ardından, Kanal D'de yayınlanan polisiye dizi Arka Sokaklar da 'hassas vatandaş'ın radarına takıldı.

Alperen Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı Manavgat Şube Başkanı Mehmet Çayır,  dizideki ekipler amiri 'Rıza Baba' karakterinin  her çalışma sonrası kutlamasını sürekli alkollü içecekle yapmasının Türk polisini uzaktan yakından temsil etmediğini savunarak alkol tüketimine yönelik sahnelerin kaldırılması için RTÜK'ü göreve davet etti.

Bununla da yetinmeyen Çayır, beyaz ekrandaki 'negatif bir görüntünün' bir gencin ileride alkolik olmasına neden olabileceğini savundu.