İhtar veriyoruz!

|

İhtar veriyoruz! A İhtar veriyoruz!

Sınav sisteminin mağduru olan, dershanelere ve özel derslere mahkum edilen biz öğrenciler, tüm bu olumsuzluklar yetmezmiş gibi şimdi de YGS skandalıyla haksızlığa uğratıldık. AKP döneminde hızla kadrolaşan cemaat, eğitimi hızla gericileştirdi. KPSS’deki kopya skandalında olduğu gibi şimdi de YGS skandalında açığa çıkan şifre gösteriyor ki Yükseköğretime Geçiş Sınavı iktidar ve cemaat işbirliğiyle adeta Yandaşa Giriş Sınavı haline getirildi.

YANDAŞA YAPILAN KIYAĞA LİSELİLERİN TEPKİSİ GECİKMEDİ
Tüm Türkiye'de sokakları dolduran liseliler, AKP eliyle yaratılan gerici-piyasacı eğitim sitemine, YGS skandalına karşı tepkisini çok güçlü bir şekilde dile getirdi. Bu tepkiler karşısında "Ben tatmin oldum" diyebilecek kadar yüzsüzleşebilen iktidar sözcülerine karşı ise liselilerin tavrı net. YGS iptal edilene kadar mücadelemize devam edeceğiz.
Topladığımız yüz binlerce imzayla birlikte tüm Türkiye'de alanlara çıkarak ihtarımızı veriyoruz, çünkü;
»Öğrencilerin geleceklerinin çalınmadığı, sınavların olmadığı
»Liselerin cemaat kadrolaşmasıyla gericileştirilmediği
»Sınav sorularının başta yandaşa olmak üzere kimseye servis edilmediği
»Üniversitelere sadece parası olan ya da cemaat ilişkileri içerisinde yer alanların değil emekçi halk çocuklarının da rahatlıkla girebildiği...
Bir eğitim sistemi istiyoruz!
Tüm liselileri mağdur eden YANDAŞA GİRİŞ SINAVI’NIN (YGS) iptal edilmesi için topladığımız yüz binlerce imzayla beraber ilk ihtarımızı veriyoruz.
İhtarımızı duymayanlar bilsinler ki, İsyan’ımız altında ezilecekler!
Yer: Taksim Tramvay Durağı (Meydan)
Tarih: 16.04.2011 Cumartesi
Saat: 15.00     Liseliler