Umutları büyütmek için

|

Umutları büyütmek için A Umutları büyütmek için

Sevgili Arkadaşlar;
Bir sosyalist gazeteci olarak, yoğunluğunuzu, işlerinizin ağırlığını, çok az insanla daha çok iş yapma zorunda kaldığınızı, maddi sıkıntıları, her bakımdan olanaksızlıklarla boğuşa boğuşa BirGün gazetesini okuyucusuyla buluşturmaya çalıştığınızı tahmin etmek zor değil. Bu yoğunluğu bir de bütün bir toplumun politik atmosfere bir biçimiyle dâhil olduğu seçim gündeminin yoğunluğu eklenmiştir. Eminim şu ara epey bir dinlenme ihtiyacı duyuyorsunuzdur. Buna şansınız olacak mı; sanmıyorum. Ama her şeye karşın bu bir tatlı yoğunluk olmalı…
Bulunduğum hapishanede gazetenizi izliyorum. Seçimlerle ilgili yazdıklarınız ve yayınladıklarınızı dikkatle izledim. Devrimci, sosyalist, ilerici blok ya da tek tek öznelerin gösterdikleri adayların tanıtımı ve çalışmalarının yansıtılması bakımından önemli bir hassasiyet gösterdiniz. Ve bu arada benim adaylığımla ilgili de sayfalarınızda dikkate değer bir yer verdiniz. Çok çok teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki bu topraklardaki ilerici, devrimci kuvvetler daha kapsayıcı bir birliktelik oluşturup bu ülkenin ezilenlerinin kurtuluş umutlarını büyütmüş olsalardı. Kuşku yok ki, bu omuzlarımıza yüklenmiş bir sorumluluk olarak önümüzde duruyor. Başaracağınızı ümit ediyorum.
Ben zamanınızı alıp sizi daha fazla alıkoymayayım. Seçimlerdeki duyarlılığınız ve haberlerinizle yaptığınız destek nedeniyle tekrar teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
Hasan Çoşar
1 No’lu F Tipi Hapishanesi, Sincan/ Ankara