Cümle âlem ezilen ve direnenlere...

|

Cümle âlem ezilen ve direnenlere... A Cümle âlem ezilen ve direnenlere...

Selamlar,
Erzurum Cezaevi’nden Hopa’daki direnişi sahiplenenlere, Metin Hoca’mızın öldürülüşüne tepkisiz kalmayanlara, ülkenin dört bir yanında Hopa’daki zulme ve cinayete sessiz kalmayıp eylemler yapanlara ve Ankara’da trajikomik bahanelerle tutuklanan yoldaşlarımıza, yürekten selamlar.
Hopa’lı tutsaklar olarak, onurunu, vicdanını, cesaretini kendi meşru müdafaasını ancak taşla yapmak zorunda kalanları tebessümle ve inançla anlıyoruz… Derelerini sattırmayacaklarını, çay üreticilerine sahip çıkacaklarını söyleyenlere egemenlerin tahammülsüzlüğünü, şiddetini ve cinayetini herkes gördü. Bizler adalet aramıyoruz. Egemenlerin adaletinin, hukukun sadece kendi pervasız düzenlerini korumak üzerine kurulu olduğunu bir kez daha görüyoruz!
Metin Lokumcu’yu öldürenlere dair bir soruşturma var mı? Yaşlı insanlara, çocuklara gaz sıkan, cop sallayan zalimlere mahkeme yolu açmak isteyen bir savcı var mı?
Peki, korkuyu gördünüz mü, korkakların kimle olduğunu? En baştan en aşağıdaki memura kadar? Onların korkusunun derelerimize HES  yapmak için seferber olmuş zenginler adına olduğunu hissedebildiniz mi? Evet, Hopa’lılar hissetti. Cevabını sokakta verdi, sözüyle, bedeniyle.
Cümle âlem ezilen ve direnenlere selam olsun.
Hopa’lı Eşkıyalar, Erzurum Cezaevi