Öldürecekler onu!..

|

Öldürecekler onu!.. A Öldürecekler onu!..

Merhaba!
Mete Diş, henüz yaşıyor.  Ama bu gidişle ölecek! Öldürecekler çünkü onu.
‘Kırmızı Pazartesi’ işlenecek olan bu cinayete dur deyin.
Mete Diş, 19-22 aralık 2000’de ‘Hayata Dönüş’ adı altında hapishanelerde gerçekleştirilen katliamı protesto edip, ’19-22 aralık Katliamının Sorumluları Yargılansın’ dediği için gözaltına alınıp tutuklandı ve iki seneyi aşkın zamandır, ‘ileri demokrasi’nin gereği olarak tutuklu..
Bu arada, hastalık yaratan F Tipi koşullarında kansere yakalandı. Geç teşhis ve özensiz tedavi koşulları yüzünden kanser hızla ilerledi. Şu an Maltepe L Tipi Hapishanesi’nde tek başına tutuluyor. Haftada iki kez beşer saat kemoterapi görüyor ve hastaneden hapishaneye yarı baygın olarak getirilip hücresine atılıyor. Yanında yardım edecek birisi bile yok.
Mete Diş arkadaşımız da Güler Zere örneğinde olduğu gibi adım adım ölüme götürülüyor. Ki daha geçen gün Hacı Nasır isimli tutuklu mahküm koğuşunda öldü. Görünür sebep gırtlak kanseri olmasıydı ama esas olarak hasta tutsaklara yönelik resmi yaklaşım yüzünden öldü. Aslında öldürüldü. Ve bu gidişle Mete Diş’i öldürecekler…
İşte bu cinayete ‘DUR!’ deyin. Dur demek, ortak olmamaktır. Ortak olmayın ve sesimize ses katarak haykırın: METE DİŞ’E ÖZGÜRLÜK!
Arkadaşımızın tahliye edilmesi ve yaşaması temennisiyle, hoşça kalın.
ÜMİT ÇİMEN,
2 No’lu F Tipi Hapishane, A-7-20/ Kandıra-Kocaeli