Mete Diş’e özgürlük!

|

Mete Diş’e özgürlük! A Mete Diş’e özgürlük!

Merhaba BirGün emekçileri;
Büyük insanlığın katledilmesine izin vermeyin! Çünkü Mete Diş şahsında öldürülmek istenen, bir yanıyla Büyük insanlıktır.
Hatırlar mısınız; Güler Zere arkadaşımız, kanser geri dönülmez bir aşamaya gelene kadar tahliye edilmemişti. Tahliye edildiğinde ise artık Güler için çok geçti. Kendisi bunun farkında olarak, tahliye edildiği ilk gün ‘ Bana dışarıda ölme hakkı verildi’ demişti. Öyle de oldu ve Güler tahliye edilmesinden bir süre sonra öldü.

Aslında öldürüldü! Çünkü geç tahliye edilip tedavisi engellenerek ölüme mahkûm edilmişti zaten. Ve şimdi Mete Diş arkadaşımız için aynı cinayet tasarlanıyor. Mete Diş, sağlam girdiği F Tipi Hapishanesi’nde kansere yakalandı. Şu anda Maltepe hapishanesinde tek başına tutuluyor ve o koşullarda kemoterapi görüyor. Şu ana kadar bir testisi cerrahi müdahaleyle alındı ama kanser hızla yayılmaya devam ediyor. Bu bilgileri Adalet Bakanlığı’ndan da teyit edebilirsiniz…
Mete Diş arkadaşımız tutukludur. Mahkeme heyeti, sağlık durumunu bilmesine rağmen tahliye kararı vermedi. Anlaşılan o ki, Mete’nin durumu da Güler Zere gibi ölümcül bir hale gelsin diye bekleniyor.

Ama siz beklemeyin!
Mete Diş arkadaşımızın tahliye edilerek ailesinin yanında ve uygun koşullarda tedavi edilmesi için bir SES verin… Tasarlanarak işlenmeye başlanan bu cinayete dur deyin.
Gelin, Mete Diş’i ölümün ve zulmün elinden çekip alalım.
Büyük insanlığı çoğaltalım…
Ses verin ki duyulsun büyük insanlığın sesi..
METE DİŞ’E ÖZGÜRLÜK!
BARIŞ ARAS
2 No’lu F Tipi Hapishane / Kandıra-Kocaeli