Ampul de zararlı, nükleer de

|

Ampul de zararlı, nükleer de A Ampul de zararlı, nükleer de

Kozmetikleri ve mutfak tüpünü kullanmak bireyin kendi seçimidir. Seçme hakkını kullanır. Tıpkı nükleerle mutfak tüpünü karıştıran iktidar sahiplerini seçerek başımıza musallat ettiği gibi. Evet halkın her seçtiği matah değildir bundan dolayı. Fakat iş ihtiyaçlara geldiğinde durum değişir.

Genelde güzelleşmek için tükettiğimiz kozmetikler elzem olmasa da, mutfak tüpleri bizim için önemlidir. Riskleri tabii ki var. Fakat alternatifi pek olmadığı için kullanmak zorundayız. Kendi seçimimiz. Ampulde zararlı ama onu da kullanıyoruz.

İş bir topluluğu yönetmeye soyunanlara gelince durum yine farklı. Topluma ve doğaya en az zararlı olan enerji kaynağını bulup sunmak, kozmetikle, tüple, nükleer tehlikesini karıştıranların görevi. Zeka eksikliğinden değil, misyonlarının izin verdiği kadar konuştuklarına inanıyorum. Zaten geniş kitlelere de bu yetiyor.

Asıl görevi halka hizmet olan iktidar, nükleer lobilerinden yana değil, halktan yana tavır almak zorunda.

Spor sayfasında nükleerli-iktidarlı bir giriş yadırganabilir. Fakat takip edenler sporu doğadan ve insan sağlığından ayrı düşünmediğimizi de bilirler. Koşacak, nefes alacak, yüzecek, bisiklete binecek sağlıklı bir doğa istiyoruz çünkü.

Hadi doğayı anladıkta iktidar eleştirisi ne oluyor diyenlere de hatırlatmakta fayda görüyorum. Böyle bir yönetim ve iktidar hayalim olmadığı için, iktidar eleştirim yerine geçme isteği olarak algılanmamalı. O işi ulusalcı medya ve yandaşları zaten yapıyor. Eksik olmasınlar.

Gündemin doluluğundan olsa gerek Sayın Başbakan'ın gözünden kaçan bir konu var. İşte bu sporla direk ilgili: Hasan Söylemez. Bu çocuk kıyılardan ve parasız 10 bin kilometre bisiklet sürerek yolcuğunu tamamladı. Büyük petrol şirketlerinin çıkarlarını zedeleme ihtimali olduğu için bisikleti yasaklamayı da düşünmeliler.

 
Cumartesi günü Kadıköyde, başladığı noktada yolculuğunu bitirdi Hasan. 9 ay boyunca ülkenin sınırlarında beş parasız pedal çevirdi, fotoğraf çekti, biriktirdi. İnsanlarla, hayatlarla, ülkeyle tanıştı. Yoldayken fotoğraf sergileri açtı. Şimdi sıra biriktirdiklerini paylaşmaya geldi. Onun objektifi ve kaleminden çıkacak olanları takipçileri merakla bekliyor.

 

- Uzak Asya'nın yakın insanları acılarınızı paylaşıyoruz!

 

- Ahmet Şık, Nedim Şener ve tüm gazetecilere özgürlük!

 

- Ergenekonun bir sonraki dalgası Tsunami olabilir mi?

 

- Schuster koleksiyondaki yerini aldın. Hemen yanında Del Bosque var.

 

- Mutfak tüpünü risk olarak gösterdiği için Sayın Demirören Başbakana içerlemiş olabilir mi?

 

- Kozmetik devlerinin iktidar değiştirdiğine tanık olan var mı?