AKP politikalarına karşı talepler dillendiriliyor

|

İnternet üzerinden örgütlenen ‘Gençler Meydana’ grubu dün başladıkları ve 10 Haziran’a kadar sürecek olan oturma eylemlerine Taksim Meydanı’nda devam ediyor. İşsizliğe, kirli siyasete ve AKP’nin politikalarına karşı oturma eylemi yapan Gençler Meydana grubundan üniversite öğrencisi Gürkan Köse, eylemi her ne kadar gençler olarak planlasalar da isteyen siyasi partiler, dernekler, demokratik kitle örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarının da kendilerine katılabileceğini söyledi.
‘EYLEM UZAYABİLİR’
Gürkan Köse yaptığı açıklamada, oturma eylemini üç gün olarak planladıklarını ama daha sonra katılım oranına, insanların ilgisine göre daha da uzatabileceklerini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:
»Eyleme başta 50-60 kişi olarak başladık. Ancak daha sonra katılacak olanlarla daha da kalabalıklaşacağımızı tahmin ediyorum.
»Biz bu eylem hazırlığını en fazla bir haftadır yapıyoruz. Afişlerimizi hazırladık ve şehrin dört bir yanına astık. Ayrıca dört gün boyunca Bakırköy, Beyoğlu ve Kadıköy’de stantlar açtık ve olumlu tepkiler aldık. Bu olumlu tepkiler ışığında katılımın artacağını düşünüyoruz.
»Biz her ne kadar gençler olarak bu eylemi planlamış olsak da toplumun tüm kesimlerinden insanların işsizliğe, AKP politikalarına karşı her türlü talebi dillendireceğiz.
»Serbest kürsü kuracağız ve insanlar gelip orada kendi taleplerini söyleyebilecekler.
Toplumda var olan işsizliğe karşı ve yürütülen bu kirli siyasete karşı ses çıkartmak kritik bir noktada duruyor. BİANET